×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Anglijas premjerlīgā ieviesīs “Vanaga acs” vārtu līnijas tehnoloģiju

EPA/LETAEPA/LETA

Anglijas futbola premjerlīgā no nākamās sezonas tiks ieviesta “Vanaga acs” vārtu gūšanas tehnoloģija, ceturtdien nolēma valsts klubi.

Premjerlīgas klubi atbalstījuši Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) plānus par vārtu gūšanas tehnoloģijām un izvēlējušies ieviest tieši “Vanaga aci”, kas nosaka, vai bumba pilnībā šķērsojusi vārtu līniju.

“Vienmēr esmu uzskatījis, ka tā ir ideāla tehnoloģija, kuru vajadzētu ieviest spēlēs,” paziņojis Anglijas Futbola asociācijas (FA) ģenerālsekretārs Alekss Horns. “Ir gadījumi, [kad šī tehnoloģija ir nepieciešama], un mēs to esam redzējuši šeit Vemblijā, pasaules kausos un 11 vai 12 reizes premjerlīgā šajā sezonā vien. Tāpēc iekārtas, kas pasaka – “jā, bumba ir šķērsojusi līniju” -, un par to informē tiesnesi, manuprāt, ir ļoti saprātīgs jaunievedums.”

Anglijas spēcīgākā futbola līga jau kopš pagājušā gada veica pārrunas ar “Ērgļa acs” un “GoalRef” sistēmu ražotājiem, lai izvēlētos vienu no tām. Abas sistēmas veiksmīgi tika izmēģinātas decembrī Pasaules klubu kausā Japānā, un Anglijas premjerlīga cer, ka varētu sākt to izmantot jau no nākamas sezonas sākuma.

Tāpat FIFA pagājušajā nedēļā uzticēja vācu uzņēmumam “GoalControl” piegādāt vārtu līnijas tehnoloģiju, kas šogad tiks izmantota Konfederāciju kausā Brazīlijā. Pēc šī turnīra tiks izlemts, kura tehnoloģija tiks izmantota nākamā gada Pasaules kausa finālturnīrā turpat Brazīlijā.

Sākotnēji FIFA bija licencējusi divas vārtu līnijas tehnoloģijas – “GoalRef” un “Vanaga acs”. Pirmā piedāvā magnētisku sensoru izmantošanu, bet otrā balstīta uz vairāku filmēšanas kameru sinhronu darbošanos, lai noteiktu precīzu bumbas atrašanās vietu.

Savukārt šī gada sākumā licenci ieguva Vācijā izveidotā “GoalControl”, kas arī bumbas stāvokļa noteikšanai izmanto 14 videokameras, kā arī vēl viena Vācijas ražotāja “Cairos”, kuras sistēma ir līdzīga “GoalRef” izmantotajiem magnētiskajiem sensoriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+