Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
6. maijs, 2015
Drukāt

Anglijas tiesa noraida Antonova un Baranauska apelāciju par izdošanu Lietuvai

Foto - LETAFoto - LETA

Anglijas un Velsas Augstā tiesa trešdien noraidīja bankrotējušās Lietuvas bankas “Snoras” bijušo akcionāru Vladimira Antonova un Raimonda Baranauska apelāciju par Lielbritānijas tiesas lēmumu viņus izdot Lietuvai, ziņoja portāls “lrytas.lt”.

Tomēr Antonovs un Baranausks šo tiesas lēmumu var pārsūdzēt vēl vienā tiesu instancē – Apvienotās Karalistes Augstākajā tiesā.

Lietuvas Ģenerālprokuratūra pēc Lielbritānijas tiesas lēmuma paziņošanas pauda pārliecību, ka Antonova un Baranauska izdošana Lietuvai ir gaidāma drīzumā.

“Ir 14 dienas, kurās personas [Antonovs un Baranausks] var iesniegt apelāciju Augstākajā tiesā, tomēr tiesām vēl ir jānosaka, vai tāda apelācija ir pieņemama. Ja tāda apelācija tiek noraidīta, var sākt fiziskas izdošanas no Lielbritānijas Lietuvai procedūru. Ja tāda apelācija tiek pieņemta, būs papildu sēde. Tomēr šajā gadījumā tādiem procesiem, ka to rāda prakse, ir nepieciešams krietni īsāks laiks,” žurnālistiem trešdien teica Lietuvas Ģenerālprokuratūras Kriminālvajāšanas departamenta galvenā prokurora vietnieks Toms Krušna.

“Process ir bijis tik ilgs un sarežģīts, un mēs ceram, ka tas tuvojas beigām,” piebilda Krušna un sacīja, ka bijušajiem “Snoras” īpašniekiem būs jāstājas tiesas priekšā Lietuvā.

Trešdien publiskotajā spriedumā Anglijas un Velsas Augstākās tiesas tiesneši Ričards Eikens un Peregrīns Saimons norādīja, ka abu bijušo baņķieru prasība ir noraidāma kā nepamatota. Noraidīto argumentu vidū ir arī Antonova apgalvojums, ka viņš kā Krievijas pilsonis Lietuva tiek vajāts politisku iemeslu dēļ.

Abi tiesneši atzina par pamatotu Lietuvas Ģenerālprokuratūras lēmumu izdod Eiropas Savienības (ES) orderi Antonova un Baranauska aizturēšanai.

“Nav nedz tiešu, nedz netiešu pierādījumu, kas liecinātu par jebkādu cēloņsakarību starp Antonova ES aizturēšanas orderi un viņa Krievijas pilsonību,” teikts Lielbritānijas tiesas spriedumā.

Abi tiesneši arī nosodīja Antonova un Baranauska advokātu komandas par lietas izskatīšana vilkšanu garumā.

Jau vēstīts, ka Londonas Vestminsteras tiesa 2014.gada 20.janvārī nolēma izdot Lietuvai Antonovu un Baranausku, kas pašlaik dzīvo Lielbritānijā. Antonovs un Baranausks iesniedza pārsūdzību Anglijas un Velsas Augstajā tiesā.

Tiesnesis Džons Zani, pērn janvārī pamatojot spriedumu, norādīja, ka viņš nav vērtējis, cik pamatotas ir Antonovam un Baranauskam izvirzītās apsūdzības, bet ka pietiekams pamats viņu izdošanai ir Lietuvas izsniegtais Eiropas Savienības orderis abu aizturēšanai. Tiesnesis arī noraidīja Krievijas pilsoņa Antonova apgalvojumus, ka viņš Lietuvā tiekot vajāts, jo ir Krievijas pilsonis, un Lietuvas pilsoņa Baranauska argumentus, ka kriminālapsūdzības Lietuvā viņam esot izvirzītas politisku iemeslu dēļ.

Apelācijas prasības izskatīšana Anglijas un Velsas Augstajā tiesā Londonā sākās 2014.gada jūlijā.

Lietuva ir izdevusi Eiropas Savienības orderi Antonova un Baranauska aizturēšanai. Viņi tiek apsūdzēti par “Snoras” aktīvu izsaimniekošanu 1,7 miljardu litu (493 miljonu eiro) vērtībā un dokumentu viltošanu. Prokuratūra ir noteikusi ierobežojumus apsūdzēto īpašumtiesībām uz aktīviem 805 miljonu litu (233 miljonu eiro) vērtībā.

Banka “Snoras” tika nacionalizēta 2011.gada 16.novembrī, bet 2012.gada 22.augustā pasludināta par bankrotējušu.

“Snoras” pieder nedaudz vairāk kā 60% bankrotējušās “Latvijas Krājbankas” akciju.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+