×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2013
Drukāt

“Anima Solla” un Rihards Zaļupe Kaņepes Kultūras centrā atskaņos lietus meža dziesmas

Foto - LetaFoto - Leta

Sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe

Vokālā grupa “Anima Solla” un sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe aicina uz cikla “Lietus meža dziesmas” atskaņojumu 29. oktobrī Kaņepes Kultūras centrā. Koncerts ir “Anima Solla” 15 gadu jubilejas pasākumu priekšvēstnesis. Enerģijas un burvestības pilno skaņdarbu Latvijas labākajam vokālajam ansamblim rakstījis pats perkusiju meistars.

„Ciklu Rihards Zaļupe mums uzrakstīja pirms pieciem gadiem – “Anima Solla” 10 gadu jubilejā. Ikreiz, kad uzstājamies kopā, ir svētki. Tā tas būs arī šoreiz! ” par gaidāmo koncertu stāsta vokālās grupas vadītāja Mārīte Puriņa.

Milzīgam ksilofonam līdzīgais instruments marimba, lietus koks – indiāņu rituālās mūzikas instruments, elektroniskās skaņas un Anima Solla dziedātāju balsis vienosies mutuļojošā lietus izsaukšanas un dzīvības pielūgsmes rituālā. Koncertā skanēs arī mūsdienu latviešu komponistu oriģināldarbi ar latviešu tautasdziesmu vārdiem.

“Anima Solla” dziedātājas mūzikā meklē patiesumu un savdabību. Atskaņo mūsdienu komponistu oriģināldarbus, tostarp garīgo un latviešu folklorā sakņotu mūziku. Dziedātāju draudzība un rūpīgais darbs Mārītes Puriņas vadībā, ļauj grupu saukt par Latvijas labāko vokālo ansambli – šogad iegūta Dziesmu un deju svētku Lielā balva, kā arī pirmā vieta pusprofesionālo vokālo ansambļu konkurencē.

Īpaši cieša sadarbība izveidojusies ar Rihardu Dubru, jaundarbus rakstījis arī Ēriks Ešenvalds, Uģis Prauliņš u.c. latviešu komponisti. Grupa daudz koncertē ārzemēs – gan Baltijas valstīs, gan Rietumeiropā, tāpat arī tālākās pasaules vietās – Austrālijā un Dienvidkorejā.

Rihards Zaļupe ir pazīstams ne tikai kā jaunais komponists un marimbas spēlētājs, bet arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis un JVLMA docētājs. Bieži dzirdams kamermūzikas un solo projektos, cieši sadarbojas ar brāļiem Raimondu un Oskaru Petrauskiem. Pirmo oriģināldarbu „Austrumu fantāzija” sarakstīja 2002. gadā, pēc tam tapa vairāki skaņdarbi sitaminstrumentiem, marimbai, klavierēm, orķestriem, koriem u.c. izpildītājiem.

Koncerts Kaņepes kultūras centrā ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+