Kultūra
Teātris un kino

Animācijas filma “Lote un pazudušie pūķi” būs kino jau nedēļas nogalē!0

Publicitātes foto

Ar Latvijas pirmizrādi 22. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” repertuārā nonāk pilnmetrāžas animācijas filma “Lote un pazudušie pūķi” – jau trešais Latvijas un Igaunijas sadarbībā tapušais stāsts par populārās suņumeitenes Lotes piedzīvojumiem, informē Nacionālais kino centrs.

Jau kopš 14. februāra iespējams iegādāties biļetes uz animācijas filmas Lote un pazudušie pūķi pirmizrādi, kas notiks 22. februārī plkst. 19 kinoteātrī “Splendid Palace”. Lotes piedzīvojumu “trešajā sērijā”, kas seko stāstiem “Lote no izgudrotāju ciema” (2006) un “Lote un Mēness akmens noslēpums” (2011), atklāta viena diena Lotes un viņas mazās māšeles Rozītes dzīvē.

Jūras krastā sastapušas divus smieklu lēkmes skartus zinātniekus – Kārli Jenotu un Viktoru Vīķi –, abas uzklausa stāstu par teiksmainajiem ugunsspļāvējiem pūķiem un dodas tos uzmeklēt. Gan suņumeitenēm, gan zinātniekiem pa pēdām dodas zaķis Adalberts, kurš saodis kārtējo iespēju tikt pie slavas.

Arī trešās Lotes filmas režisori ir igauņu kolēģi Janno Poldmā un Heiki Ernits, bet Renārs Kaupers šoreiz ticis arī starp lomu ierunātājiem, ne tikai tituldziesmas izpildītājs.

Latvijas pirmizrādi filma “Lote un pazudušie pūķi” piedzīvo tūlīt pēc Berlīnes starptautiskā kinofestivāla noslēguma – šajā A klases festivālā Lotes filma bija atlasīta konkursa programmai Generation, Berlinālē tā piedzīvoja četrus publiskos seansus un vienu skati filmu tirgū, kopā to noskatījās apmēram 2000 Berlināles apmeklētāju.

Šobrīd jau parakstīti līgumi par filmas izrādīšanu Benelux valstīs (Beļģijā, Nīderlandē, Luksemburgā) un Norvēģijā, apstiprināta izrādīšana Somijā un Francijā, interesi izrāda arī kino izrādītāji no Turcijas, Spānijas, Polijas, Korejas, Ķīnas, Brazīlijas, Katalonijas, bijušajām Dienvidslāvijas valstīm un Tuvajiem austrumiem.

Jaunajai Lotes filmai paredzama arī raiba festivālu dzīve, tuvākais šobrīd zināmais ir Stokholmas kinofestivāls aprīļa sākumā.

Saistītie raksti

Kopā ar “Loti” (77 minūtes gara) kinoteātros tiks izrādīta arī mākslinieces Agneses Aizpurietes debijas īsfilma “Trakā Lapsa” (7 minūtes gara), kas arī tapusi studijā “Rija”, – ar šo darbu uz lielajiem ekrāniem nonāk Agneses izgudrotā un jau no divām bērnu grāmatiņām pazīstamā Lapsa.

Šāds īsās un garās filmas kopīgais seanss ir ne tikai reta pieredze Latvijas kinoizrādīšanas praksē, bet arī unikāls komplekts no muzikālā viedokļa – Lotes filmā dziesmu, tāpat kā iepriekšējās divās filmās, sacerējis un iedziedājis Prāta Vētras mūziķis Renārs Kaupers, bet filmā “Trakā lapsa” kā kinomūzikas autori debitē grupa “Carnival Youth”, kurā muzicē Renāra dēli Emīls un Edgars.

LA.lv