×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. marts, 2017
Drukāt

“Anita Sondore” savaldzina Milānu ar tautiskā romantisma iedvesmotām rotām (2)

Foto - www.anitasondore.comFoto - www.anitasondore.com

Izstādē “Artistar Jewels 2017” Milānā bija skatāmi latviešu dizaineres, zīmola “Anita Sondore” radītājas, Anitas Savickas darbi. Gredzens un auskari “Dimanta Mēnessgaisma” no kolekcijas “Klusuma Skaņas” iekļauti ekspozīcijā līdzās pasaulslaveniem mūsdienu rotu māksliniekiem.

Izstādē bija pārstāvēti 142 izcili rotu mākslinieki no vairāk nekā 30 valstīm, kopā parādot 400 darbus, kas iezīmē aktuālās tendences laikmetīgo rotu mākslā, informē izdevums “L’Officiel”.

Šā pasākuma ietvaros prezentēta grāmata ar autoru darbiem, ko sastādījusi izdevniecība “Logo Fausto Lupetti”. Izdevums būs pieejams visos grāmatveikalos Itālijā un lielākajās Eiropas pilsētās, kā arī tiks piegādāts vairāk nekā 5000 nozares speciālistiem.

“Esmu priecīga un pateicīga par uzaicinājumu piedalīties šāda mēroga izstādē. Lepojos ar to, ka šī ir mana iespēja likt izskanēt Latvijas vārdam,” atzīst Anita Savicka.

Kolekcija “Klusuma Skaņas” veidota, par pamatu ņemot latviešu etnogrāfiskos rakstus un nacionālā romantisma tradīciju jūgendstilā, taču senais mantojums pasniegts citā gaismā, ar citiem izteiksmes līdzekļiem – neparastiem akmeņiem un dārgmetāliem, spilgtām formām un krāsu salikumiem.

Zīmols “Anita Sondore” 2015. un 2016. gadā ieguva prestižo “A’Design Awards” balvu. 2016. gadā “Anita Sondore” rotas prezentētas izstādē “TRANOÏ” Parīzē. Viņas darbus izvēlas slavenības, piemēram, ASV Kinoakadēmijas prezidente Šerila Būna Aizeksa latviešu zīmola auskarus izvēlējās 2015. gada Oskara ceremonijas atklāšanas pasākumam. Tāpat “Anita Sondore” radīto gredzenu “Dimanta Mēnessgaisma” gredzenu amerikāņu preses izdevums “ICK Magazine” ir iekļāvis sadaļā Jewels With Free Spirit Style, izceļot skaidru identitāti un svaigu skatījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Skaistas, skaistas, skaistas rotas!! Mūsdienu veikali ir izmisīgi pārblīvēti ar rupji nostrādātām rotām – akmens it kā būtu, bet iekalums nevīžīgs vai prasti pārbagāts. Bet šīs vismaz attēlos izskatās tieši tik filigrānas, kādām mūsdienu tehnoloģiju laikmentā jābūt rotām.

  2. Vienkārši – fantastika!.. izlasīju ļoti labu rakstu par Anitas Sondores panākumiem izstādē Milānā. Un raksta beigās “uzpeld” reklāma – “Atbrīvojies no hemoroidiem”!” (Pat apstulbu.)

Draugiem Facebook Twitter Google+