×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Anitas Jansones-Zirnītes gleznas un ilustrācijas izstādīs Jūrmalā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 10. aprīlī plkst. 18 Jūrmalas pilsētas muzejā tiks atklāta mākslinieces Anitas Jansones-Zirnītes izstāde “Gleznas un grāmatas”, kas veidota kā ieskats mākslinieces radošā mūža vairākās desmitgadēs, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Anita Jansone-Zirnīte ir arī viena no savas paaudzes sabiedriski aktīvākajām māksliniecēm. Atmodas augstais vilnis atspoguļojas gan viņas tā laika glezniecībā, gan Lāčplēša svētku veidošanā, gan grāmatā “Laikam klāt laiks”, kā arī publikācijās un priekšlasījumos.

Šajā pavasarī Anita Jansone-Zirnīte saņēmusi Latvijas Zonta kluba atzinību “Par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrvides attīstībā un par nacionālās pašapziņas stiprināšanu”. Pārliecība, ka Rīga nav vienīgā Latvijas vieta, kur nepieciešama mākslas klātbūtne, vedusi viņu uz novadiem ar izstādēm, sarunām un klātbūtni kultūras dzīves notikumos.

Mākslinieces gleznas smeļ iespaidus Latvijas ainavas niansētā krāsu daudzveidībā, , un lielākoties tās ir bezpriekšmetiskas kompozīcijas, kas balstītas latvju rakstu zīmju izmantošanā. Citāda attieksme pret attēlojamo ir viņas grafikas lapās un grāmatu ilustrācijās. Te raksturīga iedziļināšanās stāstā vai dzejolī, smalka formas modulācija.

Īpaša daiļrades šķautne ir Anitas Jansones-Zirnītes bērnu grāmatas. Iemīļotais dzejas un dzīves varonis Ķūķis jau no četru grāmatu lappusēm lūkojas savos lasītājos ar to silto un labestīgo skatienu, kas tik nepieciešams mums visiem.

Anita Jansone-Zirnīte dzimusi Rīgā, mācījusies Rīgas Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā studējusi Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā un vadījusi lekciju kursus Latvijas Kristīgajā akadēmijā. 2000. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu, no 2007. gada Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās kopš 1968. gada – glezniecība, grafika, akvarelis, grāmatu grafika, ex libris, porcelāna un zīda gleznojumi, epizodiski medaļas un dizains.

Kopš 1976. gada organizējusi 46 personālizstādes Latvijā un citās valstīs, piedalījusies vairāk nekā 200 kopizstādēs. Mākslinieces darbi atrodas Latvijas Valsts Mākslas muzejā Rīgā, Latvijas Mākslinieku Savienības kolekcijā, Rakstniecības un teātra muzejā, Valmieras Mākslas un novadpētniecības muzejā, mākslas un sabiedriskās iestādēs un privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Somijā, Zviedrijā, Polijā, Dānijā, Itālijā, Vatikānā, Japānā, ASV u.c.

Izstāde Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 3. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+