Mobilā versija
-2.8°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
8. augusts, 2016
Drukāt

Ankara: Pēc apvērsuma mēģinājuma vēl nav notverti deviņi ģenerāļi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Turcijas valdība pirmdien paziņojusi, ka pēc neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma bēguļo vēl 216 militārpersonas, tostarp deviņi ģenerāļi.

Turcijas premjerministra vietnieks Numans Kurtulmušs paziņoja, ka saistībā ar apvērsuma mēģinājumu tiek meklētas 30 personas no žandarmērijas un 186 no armijas.

Tomēr viņš noliedza medijos izplatījušās ziņas, ka daļa bēgļu būtu pievienojusies kurdu separātistu bruņotajam grupējumam Kurdistānas strādnieku partija (PKK), ko valdība uzskata per teroristisku organizāciju un ir aizliegusi.

Kurtulmušs arī atklāja, ka sākta izmeklēšana pret deviņiem ārzemniekiem par iespējamo saistību ar trimdā ASV mītošo garīdznieku Fetullu Gilenu, kuru Ankara apsūdzējusi puča organizēšanā.

15. un 16.jūlijā Turcijā notika militārā apvērsuma mēģinājums, kas gan cieta neveiksmi. Kaut arī puča gaitā dumpinieki Ankarā, Stambulā un citās pilsētās sagrāba vairākus stratēģiski svarīgus objektus, varu valstī izdevās noturēt līdzšinējam prezidentam un valdībai.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+