Sports
Hokejs

Ankipāns kļuvis par jauno Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeri 16

foto: LETA

Bijušais Latvijas izlases hokejists Ģirts Ankipāns trešdien apstiprināts par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeri.

Kā vēsta vienība, trešdien notikušajā padomes sēdē, nolemts nepagarināt līgumu ar galveno treneri Normundu Sējēju, kurš ilgstoši pildīja arī ģenerālmenedžera funkcijas.

Tiek ziņots, ka turpmāk Sējējs būs A/S “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētāja Jura Savicka padomnieks.

Sējējs bija rīdzinieku ģenerālmenedžeris kopš komandas dibināšanas 2008.gadā līdz 2012.gadam, kad uz vienu sezonu pārgāja strādāt Čehijas vienībā Prāgas “Lev”. Tobrīd viņu aizvietoja Juris Opuļskis. Pēc gada Sējējs atgriezās amatā un oficiāli tajā bija līdz pat šim brīdim, tomēr jau pagājušajā sezonā, kad Sējējs pildīja komandas galvenā trenera pienākumus, publiski nebija skaidrs, kurš oficiāli ir ģenerālmenedžeris, dažreiz Savickim paužot, ka šīs funkcijas pilda Opuļskis.

To, ka Rīgas “Dinamo” komandai būs jauns ģenerālmenedžeris, Savickis publiski atklāja jau pirms nedēļas, tāpat viņš iepriekš paudis, ka notiek pārrunas ar kanādieša Boba Hārtlija, kurš vada arī Latvijas valstsvienību, piesaistīšanu galvenā trenera amatam.

Ankipāns kā spēlētājs Latvijas izlasē piedalījās četros pasaules čempionātos, karjeru 2012./13.gada sezonā noslēdzot tieši Rīgas “Dinamo” rindās. Nākamās divas sezonas viņš pavadīja Rīgas komandas treneru kolektīvā, bet iepriekšējās divas sezonas bija Pētera Skudras palīgs Ņižņijnovgorodas “Torpedo” vienībā. Tāpat Ankipāns trenējis Latvijas U-20 hokeja izlasi un pērnā gada pasaules čempionātā bija pieaugušo izlases galvenā trenera Leonīda Beresņeva palīgs.

Kā vēstīts, Rīgas “Dinamo” savā neveiksmīgākajā sezonā deviņos KHL aizvadītos gados palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pagaidām nav zināms, kurš nākamajā sezonā būs Rīgas “Dinamo” galvenais treneris.

LA.lv