Sports
Hokejs

Ankipāns: Treneriem par hokeju jādomā 24 stundas dienā 0

foto: LETA

Ģirts Ankipāns kā spēlētājs Latvijas hokeja izlasi pārstāvējis četros pasaules čempionātos, Maskavā viņam debija citā ampluā – kā galvenā trenera asistentam. Pirmdien pēc valstsvienības treniņa aicināju Ģirtu uz sarunu.

Kāds treneriem noskaņojums?

Vakar atpūtāmies, pozitīvs. Jāsāk domāt par rītdienu.

Kāda ir treneriem slodze čempionātā, ja salīdzina ar to, kā bija laikā, kad pats spēlēji?

Fiziski jau nav, bet galvā – katru dienu domā. Spēlētājs izdara fizisko darbu, treneriem ir 24 stundas katru dienu, grūtāk. Bet guļu labi, mēs esam profesionāļi, ir jāmāk savi pienākumi paveikt.

Trenējāties tādās pašās maiņās kā sākāt spēli pret Kazahstānu. Uzvarētāji sastāvu nemaina?

Būtu neloģiski mainīt, viņi beidza uz pozitīvas nots. Ceram, ka arī nākamo spēli uzvarēsim. Spēles plāns nostrādāja, arī norvēģiem ir pāris līderi, kurus vajadzētu piežmiegt. Brāļi Olimbi ir ok, tomēr Cukarello ir bīstmākais, nedrīkst ne brīdi atlaist. Mums ir cilvēki, kas šo darbu dara – Galviņš un Sotnieks gandrīz ideāli nosedza dāņu un kazahu līderus.

Kas ir Norvēģijas izlasi raksturojošās lietas?

Viņi spēlē mūsdienīgu hokeju, pa visu laukumu presē – nekas īpašs, principā visi tā spēlē. Visi spēlētāji mums ir labi zināmi, tā kā baigi nevar pārsteigt. Vārtsargs Haugens ir zināms no Minskas “Dinamo” laikiem – ir labas, ir sliktas dienas.

Norvēģijas izlasi jau kopš 2004. gada vada Rojs Johansens. Vai var redzēt, ka komanda darbojas kā labi ieeļļots mehānisms?

Jā, ar vienu kodolu spēlē vairākus gadus. Daudzām komandām ir problēma, ka čempionāta gaitā piebrauc spēlētāji un ir jāmaina trijnieki, līdz ar to arī pamainās spēles zīmējums.

Kā tev šķiet, vai rīt mēs vēl varēsim domāt par ceturtdaļfinālu?

Tas nav atkarīgs no mums. Savu darbu centīsimies izdarīt. Redzēsim šovakar, bet zinot Andreju Nazarovu (Kazahstānas izlases galvenais treneris) – viņam ir pašcieņa, neatļaus savai komandai padoties (pret Dāniju).

Saistītie raksti

Norvēģu kapteinis Ole-Kristians Tolefsens pirms četriem gadiem mačā pret Latviju nospēlēja netīri un Daugaviņam salauza kājas pirkstu. Pievērsīsiet uzmanību viņa agresīvajam spēles stilam?

Tolefsens ir provokators. Jo vairāk viņš būs laukumā, jo labāk mums, aizsardzībā viņam ir robi. Lai dara ko grib.

Esi gatavs atklāt, kas rīt sargās mūsu vārtus?

Šodien nē, vēl jau nakts priekšā un viss var gadīties. Taču jūs jau paši saprotat, kurš stāvēs (Elvis Merzļikins – I. S.).

LA.lv