×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. marts, 2012
Drukāt

Anmary Eirovīzijas pusfinālā tiek ceturtais kārtas numurs

anmarija

Latvijas pārstāve Eirovīzijā Anmary pusfinālā uzstāsies ar ceturto kārtas numuru, aģentūru BNS informēja Eirovīzijas dziesmu konkursa starptautisko sakaru koordinatore Zita Kaminska, kura pašlaik atrodas Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku un piedalījās izlozē.

Otrdien kārtas numurus izlozēja abu pusfinālu dalībnieki. Latvija startēs pirmajā pusfinālā, kas notiks 22.maijā, un par iekļūšanu finālā Anmary būs jācīnās ar vēl 17 citu valstu pārstāvjiem. Otrs pusfināls notiks 24.maijā, bet Eirovīzijas lielais fināls ‒ 26.maijā.

Bez Latvijas pirmajā pusfinālā piedalās arī Melnkalne, Islande, Rumānija, Albānija, Beļģija, Šveice, Somija, Grieķija, Moldova, Kipra, Austrija, Dānija, Krievija, Sanmarīno, Izraēla, Īrija un Ungārija.

Saskaņā ar iepriekšējām izlozēm Latvija varēja izlozēt numuru no viens līdz deviņi. Kaminska aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka Anmary vēlējās kārtas numuru, kas dalās ar trīs.

“Anmary pačukstēja, ka viņai patīk skaitlis, kas dalās ar trīs. Šogad Eirovīzija ir atgriezusies pie tā, ka balsošana sākas pēc visu dziesmu noklausīšanās. Ir uzskats, ka labāk ir tiem, kas ir beigās, tās dziesmas labāk atceras. Tur mēs nekādi nevaram būt, bet [konkursa organizētāju] “European Broadcasting Union” statistika liecina ‒ ja dziesma ir laba, arī no pirmā vai piektā kārtas numura var tikt finālā. Tieši tāpat kā fons, dekorācijas un gaismas. Kas bija fonā Valteram un Kažam? To neviens neatceras,” aģentūrai BNS sacīja Kaminska.

Viņa norādīja, ka uz skatuves būs Anmary un četras bekvokālistes. Viņas pārvietosies pa skatuvi un būs kustībā. Meitenes būs satikušās, lai runātu par sapni ‒ kļūt par zvaigzni.

“Skatuve atkal ir publikas vidū, un, lai tur tiktu un izliktu rekvizītus, ir speciālas prasības, tas viss maksā naudu. Bet šoreiz ne naudas dēļ neizmantojam rekvizītus, bet tāpēc, ka numurs ir tāds gaisīgs un meitenes piepilda skatuvi, tur nebūs vajadzīgs kāds smags priekšmets,” paskaidroja Kaminska.

Eirovīzijas rīkotāji likuši dalībniekiem izvēlēties, kurai no stihijām priekšnesums atbilst visvairāk – Ugunij, Gaisam, Zemei vai Ūdenim. “Mēs vienojamies, ka tas vairāk ir Gaiss. Tad viņi lūdza noteikt laiku – mūsu priekšnesums ir no mūsdienām. Gaismas varētu būt spilgti krāsainas,” raksturoja Kaminska.

Latvijas Televīzijas pārstāve pastāstīja, ka nesen piedalījusies Serbijas Eirovīzijas dziesmas prezentācijā. Serbija ir viena no valstīm, kur sabiedriskā televīzija izvēlas komponistu un viņu uzaicina sacerēt Eirovīzijas dziesmu, jo pieredze liecina, ka slaveni komponisti nevēlas konkurēt ar jaunajiem mūziķiem un piedalīties konkursā. Viņa norādīja, ka Latvija līdz šim ir vēlējusies sagādāt skatītājiem šovu.

Latvijai Eirovīzijas konkursa finālā nav izdevies iekļūt jau ilgāku laiku. Sešas valstis finālam kvalificējas automātiski ‒ Lielbritānija, Francija, Spānija, Itālija, Vācija, kā arī konkursa rīkotājvalsts Azerbaidžāna.

Anmary uzvarēja nacionālajā finālā ar dziesmu “Beautiful Song”, kuras videoklipu pašlaik var noskatīties mājaslapā eirodziesma.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+