×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

“Anna Kareņina”


Publicitātes fotoPublicitātes foto

111 gadu laikā Ļeva Tolstoja romāns “Anna Kareņiņa” ekranizēts 24 reizes, un galvenās varones lomā iejutusies gan Rīgā dzimusī Lija Mara, gan Grēta Garbo (viņa to izdarījusi divreiz – 1927. gada filmā “Mīlestība” un 1935. gada filmā “Anna Kareņina”), Vivjena Lī, Tatjana Samoilova, Marina Pļisecka, Žaklīna Bisē, Sofija Marso un tagad arīdzan Keira Naitlija, kura jau trešo reizi strādājusi kopā ar režisoru Džo Raitu.

 

Iepriekšējās reizes – kostīmdrāmas “Lepnums un aizspriedumi” un “Piedošana” – tika iekļautas “Oskaru” nominantu sarakstos, un arīdzan “Anna Kareņina” nav izņēmums, tiesa, tā kandidē ne svarīgākajās kategorijās un nominēta “Zelta globusam” par oriģinālmūziku un četriem “Oskariem” (operators, kostīmi, oriģinālmūzika un mākslinieka darbs). Par scenāriju parūpējies par filmu “Iemīlējies Šekspīrs” oskarotais Toms Stopards, filmas pirmizrāde notika Toronto kinofestivālā, vizuālais risinājums ļauj vilkt paralēles gan ar klasisko teātri, gan Baza Lūrmena “Mulenrūžu”, un kostīmus iedvesmojuši Diora 50. gados radītie darbi. Vislielākās diskusijas izraisījusi režisora izvēle grāfa Vronska lomai – uz to kandidēja pat saburzītais “Krēslas” vampīrs Roberts Patinsons, taču uz lielā ekrāna Annu Kareņinu pazudina Ārons Teilors-Džonsons, kurš 2009. gadā nospēlēja vēl jauniņo Džonu Lenonu drāmā “Puisis no nekurienes”.

 

UZZIŅA:

“Anna Kareņina”

Lielbritānija, 2012.

Režisors: Džo Raits

Lomās: Keira Naitlija, Džūda Lovs, Ārons Teilors-Džonsons, Kellija Makdonalde, Metjū Makfeidens, Ruta Vilsone, Domnels Glīsons, Olīvija Viljamsa, Emīlija Vatsone, Bils Skarsgārds

No 18. janvāra “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+