Mobilā versija
+1.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Anna Rancāne raksta grāmatu par diriģenti Terēziju Broku

Foto: LETAFoto: LETA

Driģente Terēzija Broka.

Dzejniece un publiciste Anna Rancāne raksta pazīstamajai Latgales diriģentei Terēzijai Brokai (1925) veltītu grāmatu “Aiz ezera balti bērzi”, LA.lv uzzināja Daugavpils domē.

Terēzija Broka bijusi vairāku koru diriģente, Latgalē dibinājusi, kā arī vadījusi vairākus muzikālos kolektīvus. Bijusi Radiokomitejas bērnu kora dibināšanas iniciatore un tā vadītāja. 1990. gada 26. un 27. maijā Daugavpilī notika Latgales novada dziesmu svētki T. Brokas vadībā. Viņa bija arī vairāku Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģente.

1977. gadā saņēmusi Latvijas PSR Nopelniem bagātās mākslas darbinieces goda nosaukumu, 1986. gadā — Latvijas PSR Tautas mākslinieces goda nosaukumu, bet 1995. gadā apbalvota ar ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Pašlaik top grāmatas pirmā daļa, kopā ir ieplānotas trīs, jo savākts daudz materiālu, fotogrāfiju, kuras stāsta par Terēzijas Brokas dzīvi un radošo darbību. Šogad paredzēts pabeigt grāmatas pirmo daļu, tās izdošana iecerēta 2018. gadā, kad Latvija svinēs valsts simtgadi.

Latgales plānošanas reģions grāmatas sagatavošanai un izdošanai piešķīris 2200 eiro.

Pievienot komentāru

Foto: No Operas ēkas krīt apmetuma gabaliNo Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) ēkas sākuši krist nost ķieģeļu un apmetuma gabali, taču amatpersonas šī situācija neinteresē, ierakstā sociālajā tīklā "facebook.com" uzsver LNOB direktors Zigmārs Liepiņš.
Draugiem Facebook Twitter Google+