Latvijā
Politika

Anna Žīgure: Jūrmalas vēlētāji baidās zaudēt nodokļa atlaides 16


Anna Velēda Žīgure
Anna Velēda Žīgure
Foto – Anda Krauze

Nu kāpēc igauņi var, bet mums bieži vien iet kā pa celmiem? Rakstniecei un tulkotājai Annai Velēdai Žīgurei ir atbilde uz latviešiem sāpīgo jautājumu. Pašmāju nejēdzības viņa izliek uz papīra kritiskos rakstos, lai, kā pati saka, kaut kas mainītos. Jūrmalas Aizsardzības biedrībā arī darbojas – ar to pašu mērķi. Vaicāta par priekšvēlēšanu aktualitātēm, viņa atklāj, kāpēc jūrmalnieki, iespējams, varētu baidīties izdarīt atšķirīgu izvēli šonedēļ gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Vai nu tik grūti izdarīt izvēli starp cienījamu politiķi un tādu, kas apsūdzēts smagos noziegumos? Kas notiek to ventspilnieku galvās, kuri gadiem savu balsi atdod “labajam Aivariņam” – Latvijas Radio dzirdēju, ka ir arī jauni cilvēki, kas gatavi par savas pašvaldības vadītāju ievēlēt zagli!

Oligarhu ziedu laikos, kas ilga apmēram 15 gadus, ir izaugusi jauna paaudze, kas redzēja – par naudu var visu! Mūsu vērtību skala tajā laikā aizgāja nepareizā gultnē, un uz to mēs klūpam katrās vēlēšanās – ne jau tas, kas sola vairāk vai zog un dalās, ir labi un pozitīvi vērtējams pašvaldības politiķis vai vadītājs, bet tas, kurš kalpo tikai sabiedrībai. Tās ir pašas primitīvākās nostādnes, kas būtu jāatceras.

Jums Jūrmalā arī iet grūti – piekraste un kāpas tiek apbūvētas, lai cik sparīgi pret to cīnītos Jūrmalas Aizsardzības biedrība, kurā pati darbojaties.
Arī mums pretī stāv ārkārtīgi lielas naudas summas un cilvēki, kas grib Jūrmalu izmantot savas dzīves vienreizējai iespējai tikt uz zaļa zara.
Un jūsu mazais ideālistu pulciņš viņiem neko nevar padarīt?

Tas vien, ka mēs pastāvam un kaut ko esam panākuši, jau ir ļoti daudz, jo jūrmalnieki tika iebaidīti no paša sākuma. Kad pirms vairāk nekā desmit gadiem nodibinājām biedrību un sākām vākt pirmos parakstus pret astoņstāvu ēkas būvniecību pie Dzintaru tilta, domes priekšsēdētāja personīgi zvanīja daudziem Jūrmalas iedzīvotājiem un vaicāja – vai viņi saprotot, par ko parakstās.

Saistītie raksti

Un otrs – jau pieminētā vērtību skala, ka nauda kļuvusi par svarīgāko motivāciju un citas vairs nav tik nozīmīgas. Cilvēki baidās – ja pamainīsies domes sastāvs, vai viņiem saglabāsies nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, pabalsti pensionāriem, jo domei raksturīgi teikt – mēs dodam naudu, un iedzīvotāji par to saka paldies.

Esat politikā zinoša un aktīva sieviete – kāpēc pati nekandidējat kādā no sarakstiem?
Aktīva esmu tāpēc, ka negribas pieļaut, lai Latvijā notiktu sliktas lietas. Visi nevar būt politiķi, bet sabiedriski aktīvi – gan.

VISU INTERVIJU AR ANNU ŽĪGURI LASI JAUNĀKAJĀ ŽURNĀLA “MĀJAS VIESIS” NUMURĀ VAI E-IZDEVUMĀ!

LA.lv