×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
9. aprīlis, 2012
Drukāt

Annans apmeklēs sīriešu bēgļu nometnes Turcijā

annans

ANO un Arābu līgas sūtnis Kofi Annans 10.aprīlī plāno apmeklēt sīriešu bēgļu nometnes Turcijas pierobežā, pirmdien paziņojis kāds turku diplomāts. Plānots, ka vizīte ilgs tikai pāris stundu un pēc tam Annans dosies uz Irānu, aģentūrai AFP atklāja anonīmais avots. Teherānā Annans gaidāms ierodamies trešdien.

Turcijas pierobežas provincēs patvērumu raduši aptuveni 25 000 Sīrijas bēgļu, kuri pametuši savu nemieru plosīto valsti. Gaidāms, ka bēgļu nometnes otrdien apmeklēs arī ASV senators Džons Makeins un Turcijas prezidents Abdulla Gils, kuri pirmdien ieradušies Ankarā.

Tikmēr spriedze Turcijas un Sīrijas pierobežā pieņēmusies spēkā. Pirmdien Turcijā miruši divi sīriešu bēgļi, kuri kopā ar vēl 15 cilvēkiem tika ievainoti Sīrijā un naktī šķērsoja Turcijas robežu. Viņi tika ievainoti apšaudē kādā Halebas provinces ciematā netālu no Turcijas robežas, un viņiem nokļūt Turcijā palīdzēja citi bēgļi, kuri jau šķērsojuši robežu.

Neilgi pēc šī incidenta Turcijas pierobežas reģionā tika ievainoti vēl divi sīriešu bēgļi un turku tulks. Viņus skāra lodes, kas raidītas no Sīrijas puses. Pagaidām vēl nav zināms, kas šāvis un vai uzbrukts arī cilvēkiem, kas palīdzējuši nogādāt pāri robežai sīriešu bēgļus, tomēr apšaude izraisīja paniku netālu esošajā Kilisas bēgļu nometnē.

Reaģējot uz notikušo, Turcijas ārlietu ministra vietnieks paudis šaubas par to, vai 10.aprīlī Damaska tiešām atvilks savus spēkus no Sīrijas pilsētām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+