×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. jūnijs, 2012
Drukāt

Annans: lielvaras būs atbildīgas par cilvēku nāvi Sīrijā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ANO un Arābu līgas īpašais vēstnieks Kofi Annans sestdien, 30.jūnijā, brīdināja lielvaras, ka tās būs daļēji vainīgas par jauniem upuriem Sīrijā, ja tās Ženēvā notiekošajā starptautiskajā konferencē par Sīrijas jautājumu nespēs rast vienošanos, kā apturēt vardarbību.

“Tā būs Sīrijas tauta, kas būs galvenais upuris, un viņu nāve būs ne tikai slepkavu rīcības sekas, bet arī rezultāts jūsu nespējai atrisināt nesaskaņas starp jums,” sanāksmes sākumā valstu ārlietu ministriem paziņoja Annans. “Vēsture ir drūms tiesnesis, un tā tiesās mūs bargi, ja mēs šodien nespēsim iet pareizo ceļu.”

Ženēvas konferencē līdz ar ANO Drošības padomes piecu pastāvīgo locekļu ārlietu ministriem piedalās arī Turcijas, Kataras, Irākas un Kuveitas ministri un tā iecerēta kā publiska atbalsta izrādīšana Annana plānam par pārejas periodu Sīrijas krīzes atrisināšanai.

Kā ziņots, Annans ierosinājis Sīrijā izveidot pagaidu valdību, kuras sastāvā ietilptu gan prezidenta Bašara al Asada atbalstītāji, gan opozīcijas pārstāvji. Annana sagatavotajā projektā teikts, ka pagaidu valdībā iekļaujami Asada kabineta locekļi un opozīcijas pārstāvji, taču ne tās amatpersonas, “kuru klātbūtne varētu kaitēt pārejas procesam un apdraudēt valdības uzticamību vai arī iedragāt izlīguma centienus”.

Šis formulējums, kā atzīst diplomāti, paredz to, ka malā varētu tikt nostumts gan Asads, gan zināmi opozīcijas pārstāvji.

Tomēr viņi uzsver, ka dokuments nesatur neko tādu, kas norādītu uz automātisku Asada izslēgšanu no spēles.

Taču Maskava un Pekina iebilst pret formulējumiem, kas varētu ierobežot Sīrijas pagaidu valdības sastāvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+