Pasaulē
Citur

ANO: 10 gados pasaule humānajai palīdzībai iztērējusi 233 miljardus dolāru0


Brīvprātīgie palīdz Sīrijas karā cietušajām ģimenēm un bērniem, 04.03.2018.
Brīvprātīgie palīdz Sīrijas karā cietušajām ģimenēm un bērniem, 04.03.2018.
Foto – AFP/LETA

Pēdējos desmit gados starptautiskā sabiedrība humānajai palīdzībai, miera uzturēšanai un palīdzībai bēgļiem iztērējusi 233 miljardus dolāru, taču tādus milzīgus tēriņus var izbēgt ar preventīvas diplomātijas aktivizēšanu, paziņojis ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs.

Uzstājoties ANO Ģenerālajā asamblejā, Gutērrešs uzsvēra, ka pienācis laiks pāriet no “ugunsgrēku dzēšanas” prakses uz preventīvās diplomātijas aktivizēšanu, vēsta ANO preses dienests.

“Visus šos finansiālos tēriņus mēs varam aizpildīt, taču cilvēku dzīves vairs neatgūsim. Un tāpēc tā vietā, lai reaģētu uz krīzēm, mums vairāk līdzekļu jāiegulda to novēršanā,” sacīja Gutērešs, norādot, ka darbība preventīvās diplomātijas jomā ne tikai palīdz glābt cilvēkus, bet arī atmaksājas.

Saistītie raksti

Saskaņā ar nesenu Pasaules Bankas pētījumu efektīvi preventīvie pasākumi ļautu starptautiskajai sabiedrībai ietaupīt no pieciem līdz 70 miljardiem dolāru gadā.

“ANO ir jāsniedz secīgs, visaptverošs un komplekss atbalsts, strādājot ar dalībvalstīm un citiem partneriem pirms, tā laikā un pēc konflikta,” taču šobrīd ANO nav visu nepieciešamo resursu, sacīja Gutērešs.

LA.lv