×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

ANO: 2014.gads bijis postošs gads bērniem

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

2014.gadā 15 miljoni bērnu ierauti karos Centrālāfrikas Republikā, Irākā, Dienvidsudānā, palestīniešu teritorijās, Sīrijā un Ukrainā, pirmdien paziņojis ANO Bērnu fonds (UNICEF), secinot, ka bērniem šis gads bijis postošs.

“Nekad nesenajā vēsturē tik daudz bērnu nav pakļauti šādai neaprakstāmai brutalitātei,” norādīja UNICEF direktors Entonijs Leiks.

“Bērni ir nogalināti, mācoties savās klasēs un guļot savās gultās; viņi padarīti par bāreņiem, nolaupīti, spīdzināti, savervēti, izvaroti un pat pārdoti kā vergi,” norādīja direktors.

“Šis bijis postošs gads miljoniem bērnu,” viņš piebilda.

Saskaņā ar UNICEF datiem 230 miljoni bērnu pašlaik dzīvo valstīs un apgabalos, kas ierauti vardarbīgos konfliktos.

Ar sevišķu brutalitāti bērniem jāsakaras Sīrijā un Irākā, kur plašas teritorijas sagrābis teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Karš Sīrijā skāris vairāk nekā 7,3 miljonus bērnus, bet konflikti Irākā – 2,7 miljonus.
Gazas joslā 50 dienu ilgajā karā šovasar bez mājām palika 54 000 bērnu un 538 gāja bojā.
Centrālāfrikas Republikā bruņotie grupējumi šogad savervējuši līdz pat 10 000 bērnu un vairāk nekā 430 bērnu ir nogalināti vai sakropļoti, kas ir trīs reizes vairāk nekā pagājušajā gadā.

Dienvidsudānā, kur karadarbība turpinās aptuveni gadu, 235 000 bērnu, kas jaunāki par pieciem gadiem, smagi cieš no nepietiekama uztura, bet 750 000 bērnu bijuši spiesti pamest savas mājas un vairāk nekā 320 000 dzīvo kā bēgļi.

Dienvidsudānas armija un kaujinieku grupējumi šogad ir savervējuši par karavīriem aptuveni 12 000 bērnu, liecina UNICEF dati.

Tūkstošiem bērnu par bāreņiem ir padarījis Ebolas vīruss un šīs slimības smagāk skartajās valstīs – Gvinejā, Libērijā, Sjerraleonē – skolu neapmeklē aptuveni pieci miljoni bērnu.

2014.gadā notikušas tik daudzas krīzes, ka daudzas no tām ātri aizmirstas un nav piesaistījušas lielu sabiedrības uzmanību, norādīja UNICEF, atgādinot, ka vardarbība turpinās arī Afganistānā, Kongo Demokrātiskajā Republikā, Nigērijā, Pakistānā, Somālijā, Sudānā un Jemenā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+