Pasaulē
Citur

ANO atbalsta starptautisku Gazas joslas notikumu izmeklēšanu0


Gazas josla, 18.05.2018.
Gazas josla, 18.05.2018.
Foto – LETA/AP

ANO Cilvēktiesību padome piektdien nobalsojusi par starptautisku kara noziegumu izmeklētāju grupas nosūtīšanu uz Tuvajiem Austrumiem, lai izmeklētu palestīniešu protestētāju nogalināšanas apstākļus pie Gazas joslas un Izraēlas robežas.

Rezolūciju, kas paredz “steidzami nosūtīt neatkarīgu starptautisku izmeklēšanas komisiju”, no 47 padomes locekļiem atbalstīja 29 valstis, divas – ASV un Austrālija – balsoja pret, bet 14, tostarp Lielbritānija, Šveice un Vācija, atturējās.

Balsojums ANO Cilvēktiesību padomē bija reakcija uz pirmdienas sadursmēm pie Gazas joslas un Izraēlas robežas, kas laika ziņā sakrita ar ASV vēstniecības atklāšanu Jeruzalemē un bija asiņainākās kopš 2014.gada, kad faktiski norisinājās karš starp Izraēlu un palestīniešu radikālo islāmistu kustību “Hamas”, kas kontrolē Gazas joslu.

Sadursmju upuru skaits sasniedzis 60 cilvēkus, bet to ievainoto skaits, kas cietuši no lodēm un asaru gāzes, saskaņā ar palestīniešu mediķu datiem pārsniedz 2200.

Kopumā Gazas joslā protestos līdzās robežai ar Izraēlu kopš 30.marta nogalināti vairāk nekā 110 palestīnieši.

Saistītie raksti

Izraēla Cilvēktiesību padomes rezolūciju jau nosodījusi kā “liekulīgu un absurdu” un norādījusi, ka rezolūcijas formulējumi jau iepriekš nosaka šādas izmeklēšanas rezultātu.

“Visiem ir skaidrs, ka komisijas mērķis nav nonākt līdz taisnībai, bet gan iegrožot Izraēlas tiesības uz pašaizsardzību un demonizēt ebreju valsti,” teikts Izraēlas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

LA.lv