×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

ANO Cilvēktiesību Augstais komisārs apmierināts ar nepilsoņu stāvokli Latvijā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Nepilsoņa pase.

ANO augstais komisārs cilvēktiesību jautājumos Zeids Raads al Huseins tikšanās laikā ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V) šodien norādījis, ka ir apmierināts ar nacionālo minoritāšu un nepilsoņu stāvokli Latvijā.

Rinkēvičs (V) šodien Ženēvā piedalījās ANO Cilvēktiesību padomes augsta līmeņa debatēs, kurās uzstājās ar runu. Tā bija pirmā reize, kad Latvija šajās debatēs uzstājās kā padomes dalībvalsts.

Savas vizītes laikā ministrs arī tikās ar ANO Augsto komisāru cilvēktiesību jautājumos Zeidu Raadu al Huseinu, lai ielūgtu komisāru piedalīties Pasaules preses brīvības dienas pasākumos, kas Rīgā norisināsies no 2.maija līdz 4.maijam. Tāpat tikšanās laikā pārrunātas Latvijas prioritātes padomē un aktualitātes saistībā ar Augstā komisāra biroja darbību.

Kā savā “Twitter” kontā norādīja Rinkēvičs, ANO komisārs tikšanās laikā atzina, ka ir apmierināts ar nacionālo minoritāšu un nepilsoņu stāvokli Latvijā.

Abas amatpersonas arī pārrunāja Krimas tatāru un ukraiņu tiesības. Rinkēvičs izteicis arī aicinājumu ANO aktīvi iesaistīties situācijas uzlabošanā.

ANO Cilvēktiesību padome ir svarīgākā ANO struktūra cilvēktiesību jomā. Tā ir starpvaldību institūcija, kas atbildīga par cilvēktiesību veicināšanu un aizsardzību, kā arī cilvēktiesību pārkāpumu risināšanu pasaulē. Padomes sesijas notiek trīs reizes gadā.

Latvija ir ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē uz laiku no 2015. līdz 2017.gadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paši nepilsoņi gan nav apmierināti! Varēja kaut ar dažiem no viņiem aprunāties…

Draugiem Facebook Twitter Google+