Pasaulē

ANO Drošības padome nosoda Malaizijas lidmašīnas notriekšanu 16

Foto-LETA/AFP

ANO Drošības padome pirmdien pieņēma rezolūciju, nosodot Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu un pieprasot nodrošināt piekļuvi avārijas vietai Ukrainas austrumos.

Austrālijas izstrādāto rezolūciju padome pieņēma vienbalsīgi.

Ceturtdien Austrumukrainā virs Krievijas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas tika notriekta lidsabiedrības “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna ar 298 cilvēkiem. Lidmašīna atradās ceļā no Amsterdamas uz Kualalumpuru. Lidmašīnu notriekusi raķete, kuru no zenītraķešu iekārtas “Buk” izšāvušas Krievijas algotņu un vietējo separātistu bandas sadarbībā ar Krievijas armiju, uzskata Ukrainas varasiestādes.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs svētdien paziņoja, ka raķešu sistēmu, kas izmantota lidsabiedrības “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnas notriekšanā, separātistiem nodevusi Krievija.

ASV zina, precīzi kad, no kurienes un kādā trajektorijā raķete tika izšauta, uzsvēra Kerijs.

Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko, kurš ceturtdien viens no pirmajiem informēja sabiedrību par traģēdiju, apliecināja, ka lidmašīnu notriekuši “teroristi no [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina vēlīgi piešķirtā zenītraķešu kompleksa “Buk””.

Kijeva un Rietumi Austrumukrainas destabilizācijā vaino Krieviju, kas robežu ļauj šķērsot krievu algotņiem un apgādā viņus ar ieročiem, arī ar smago bruņojumu.

LA.lv