×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2015
Drukāt

ANO ģenerālsekretārs: Katalonijai nav tiesību uz pašnoteikšanos (10)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Apvienotās Nācijas neuzskata, ka Katalonijai būtu tiesības uz pašnoteikšanos, sestdien paziņojis ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns.

“Spānija ir neatkarīga un suverēna valsts, kuras sastāvā ir kataloņu reģions,” intervijā četriem spāņu laikrakstiem – “El Pais”, “El Mundo”, ABC un “La Vanguardia” norādījis Bans. “Šādā veidolā tā uzņemta Apvienotajās Nācijās un darbojas starptautiskajā sabiedrībā.”

Ģenerālsekretārs piebildis, ka ANO Kataloniju neuzskata par “neautonomu teritoriju”, kam būtu pamats prasīt tiesības uz pašnoteikšanos.

“Pašnoteikšanās kontekstā Apvienotās Nācijas zināmus apvidus ir atzinušas par neautonomām teritorijām, taču Katalonija neietilpst šajā kategorijā,” uzsvēra Bans. “Spānijas pozitīvai aspekts ir tas, ka tajā tiek izrādīta cieņa kultūru, valodu, tradīciju dažādībai.”

Viņš pauda cerību, ka Katalonijas jautājumā tiks atrasts “konsensa risinājums”, kas būs balstīts “dialogā un atbildīs demokrātiskajām tradīcijām”.

“Es aicinu līderus un kataloņu tautu iesaistīties dialogā,” mudināja ANO ģenerālsekretārs.

Kataloņu separātistu partijas, kas septembrī notikušajās vēlēšanās izcīnīja absolūto vairākumu reģionālajā parlamentā, otrdien paziņoja, ka gatavojas novembra sākumā apstiprināt rezolūciju par oficiālu atdalīšanās procedūras uzsākšanu, kurai saskaņā ar viņu ieceri 18 mēnešu laikā būtu jānoslēdzas ar neatkarīgas Katalonijas valsts izveidošanu.

Separātisti plāno, ka reģionālais parlaments 30 dienu laikā ķersies pie atsevišķas sociālās aizsardzības sistēmas un valsts kases izveides.

Viņi arī paziņojuši, ka šis process nebūšot pakļauts Spānijas valsts institūciju, tostarp Konstitucionālās tiesas, pārraudzībai.

Konkrēts datums, kad Katalonijas parlaments balsos par šo dokumentu, pagaidām nav zināms.

Lai gan partijas, kas atbalsta Katalonijas neatkarību, vēlēšanās nodrošināja absolūto vairākumu parlamentā, tās nespēja izcīnīt arī absolūto balsu vairākumu.

Saskaņā ar aptauju, kuras rezultātus piektdien publicējies laikraksts “El Pais”, neatkarības atbalstītāju skaits kopš vēlēšanām sarucis no 45 līdz 41%.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vispār jau – tiesības uz neatkarību ir katram pagastam…
  Cita lieta – vai visiem tas būtu IZDEVĪGI .
  Sīkās vienības nespētu realizēt daudzus sev nozīmīgus projektus: ceļus, aerodromus, augstskolas …
  Kaut kas tomēr no neatkarības jāupurē…

 2. Izskatās, tā ANO tāda “šaraškina kantora” vien ir – kušinātāju kantoris ?

 3. Jautājums – vai kataloņi ir spāņi – laikam nav un ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns nav mācījies vēsturi vai ir mācījies PSKP īso kursu…

 4. Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi,bet citi vienlīdzīgāki.Džordžs Orvels “Dzīvnieku ferma”.Izlasiet,tad sapratīsiet!Visas tautas ir vienlīdzīgas,bet citas ir vienlīdzīgākas.Vienām tautām ir,kā latviešiem “de jure”,it kā,sava valsts,citām “de facto” kā čečeniem.Ne vieniem,ne otriem nebūtu ne facto,ne jure,ja Gavrila Princips nenoslaktētu erchercogu Ferdinandu.Šā erchercoga nāve izraisīja 1.Pasaules karu,kas iznīcināja vai padrupināja vairākas,tai skaitā,Moskovijas impēriju,kurā ietilpa gan latviešu,gan čečenu apdzīvotās teritorijas.Čečeni laimīgi tikuši vaļā no Moskovijas impērijas iesūtītajiem kolonistiem,bet latviešiem savā “neatkarīgajā” valstī “jāintegrējas vienā katlā” ar krievvalodīgajiem un priecīgi jāpieņem Briseles birokrātijas nozīmētus bēgļus no visas pārapdzīvotās planētas Zeme.

 5. Kas gan būs tas, kas to varētu liegt?!

 6. Pana Kimuna kungs – Katalonijai nav tiesību izstāties no Spānijas. Pēc ANO Ģenerālsekretāra Pana Kimuna politikas iznāk, ka Latvijai nav bijušas tiesības izstāties no PSRS, jo PSRS bija suverena, patstāvīga valsts un “Šādā veidolā [ar Latviju tās satāvā – KG ] tā uzņemta Apvienotajās Nācijās un darbojas starptautiskajā sabiedrībā.” Tad nu gan argumenti! Tautu pašnoteikšanās bremzēšana ir uzkundzēšanās politika – kā kungiem vajag. Tautas pašnoteikšanās tiesības, izrādās, ir tikai fikcija. Šveiks kādreiz teica: “Vai kungiem vajag vēl kaut ko parakstīt?” Kā kungiem vajag…

Draugiem Facebook Twitter Google+