×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

ANO ģenerālsekretārs: Ķīmisko ieroču inspektoriem Sīrijā vajadzīgas vēl četras dienas

LETA/AFPLETA/AFP

Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Bans Kimūns trešdien paziņoja, ka ANO ķīmisko ieroču inspektoriem ir nepieciešamas vēl četras dienas, lai pabeigtu izmeklēšanu par ķīmisko ieroču lietošanu Sīrijā.

 

“Mans mandāts un mana atbildība šoreiz ir veikt pamatīgu un pilnīgu izmeklēšanu,” žurnālistiem Hāgā sacīja Bans.

“Ļaujiet viņiem [inspektoriem] pabeigt darbu četrās dienās,” sacīja ANO ģenerālsekretārs.

ANO ķīmisko ieroču inspektori pirmdien pie Damaskas sāka izmeklēt ziņas par to, ka 21.augustā uzbrukumā ar ķīmiskajiem ieročiem nogalināti vairāki simti cilvēku.

ASV un to sabiedrotās cenšas izstrādāt plānu, lai militāri vērstos pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, kas tiek turēts aizdomās par uzbrukumiem ar ķīmiskajiem ieročiem Damaskas pievārtē 21.augustā, nogalinot vairākus simtus cilvēku.

Jau vēstīts, ka ANO un Arābu līgas īpašais vēstnieks Sīrijā Lahdars Brahimi šodien nāca klajā ar paziņojumu, ka 21.augustā Damaskas pievārtē notikušajā uzbrukumā neapšaubāmi pielietota ķīmiska viela, kas nogalinājusi simtiem cilvēku.

reses konferencē Ženēvā Brahimi atzina, ka, “domājams, pielietota kāda viela, kas nogalinājusi daudzus cilvēkus. Simtiem. Noteikti vairāk nekā simts. Daži ļaudis saka, ka 300, daži ļaudis saka – 600, iespējams, tūkstotis, iespējams, vairāk nekā tūkstotis”.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka starptautisko militāro operāciju Sīrijā iespējams uzsākt vienīgi ar ANO Drošības padomes pilnvarojumu.

“Domāju, ka starptautiskās tiesības šajā jautājumā ir nepārprotamas. Starptautiskās tiesības nosaka, ka militārā operācija uzsākama pēc Drošības padomes lēmuma,” žurnālistiem sacīja ANO vēstnieks. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+