Pasaulē
Citur

ANO ģenerālsekretārs pauž satraukumu par Sencova stāvokli0


Ukraiņu kinorežisors Oļegs Sencovs
Ukraiņu kinorežisors Oļegs Sencovs
Foto: LETA/AFP

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs ir satraukts par Krievijā ieslodzītā Ukrainas režisora Oļeha Sencova stāvokli, kurš badojas jau 109 dienas, paziņojis ANO preses sekretārs Stefans Dižarriks.

Pirms divām nedēļām ANO eksperti pavēstīja, ka Sencova dzīvībai draud briesmas un aicināja Krievijas varasiestādes viņu bez priekšnosacījumiem steidzami atbrīvot.

42 gadus vecais Sencovs atsakās no ēdiena kopš 14.maija, pieprasot, lai Krievija atbrīvo visus ukraiņu politieslodzītos. Viņš dzer tikai ūdeni un viņa organismā nepieciešamās vielas ievada ar sistēmu.

Kā ziņo Sencova tuvinieki un cilvēktiesību aizstāvji, viņa veselības stāvoklis pēdējā laikā strauji pasliktinās.

Krievijas cietumu sistēmas pārstāvji noraida apgalvojumus, ka kinematogrāfista veselības stāvoklis pasliktinās, un skaidro, ka viņam tiek doti uztura bagātinātāji.

Sencovs tika aizturēts 2014.gada 11.maijā Krievijas okupētajā Krimā aizdomās par “teroraktu plānošanu”, un 2015.gada augustā Krievijas tiesa viņam piesprieda 20 gadu cietumsodu, kas viņam jāizcieš stingra režīma kolonijā.

Tiesa atzina, ka Sencovs esot vainīgs mēģinājumos sarīkot teroraktus Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Pats Sencovs jebkādu savu vainu noliedzis.

Otram šajā lietā notiesātajam ukraiņu aktīvistam Oleksandram Koļčenko tiesa piesprieda desmit gadu cietumsodu.

Kaut arī nedz Sencovs, nedz Koļčenko nav lūguši piešķirti viņiem Krievijas pilsonību, viņi tika tiesāti kā Krievijas pilsoņi.

LA.lv