×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

ANO: Imigrantu bojāejas iemesls Vidusjūrā – ES līdzcietības trūkums (9)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

ANO cilvēktiesību augstais komisārs Zeids Raads al Huseins paziņojis, ka traģiskajos imigrantu bojāejas gadījumos Vidusjūrā vainojama Eiropas Savienības (ES) cietsirdīgā imigrācijas politika, kas atsakās atzīt pienākumu pret pasaules nabadzīgajiem un vajātajiem iedzīvotājiem.

“Tas ir pastāvīgas neveiksmīgas pārvaldības un monumentālas žēlsirdības trūkuma rezultāts,” sacījis Zeids, mudinot ES paplašināt meklēšanas un glābšanas operācijas jūrā.

Tā vietā, lai atzītu bēgļu tiesības un pašu vajadzību pēc lēta darbaspēka, ES riskē “pārvērst Vidusjūru par milzīgu kapsētu”, norādījis ANO komisārs.

“Politiķiem būtu laiks uzņemties drosmīgu vadību šajos jautājos, nevis piebiedroties bezjēdzīgai klaigāšanai par vēl stingrāku aizturēšanas politiku,” uzsvēris Zeids.

Jau ziņots, ka Vidusjūrā Lībijas piekrastē naktī uz svētdienu apgāzās kuģis ar aptuveni 700 imigrantiem, no kuriem izglābties izdevās vien nedaudziem.

Kā informēja Itālijas krasta apsardze, izdzīvojuši tikai 28 cilvēki. Atbilstoši viņu teiktajam uz zvejas kuģa bija aptuveni 700 cilvēku, apliecināja amatpersonas.

Savukārt starptautiskā Migrācijas organizācija pirmdien (IOM) saņēmusi palīgā saucienu no grimstoša kuģa Vidusjūrā, uz kura klāja atrodas vairāk nekā 300 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Brauc jau pamatā pēc bagātā sociālā pīrāga – varēs normāli dzīvot un nestrādāt. Tikai retais patiesi meklē darbu. Tas pats Latvijā ar soc. pabalstiem – jau trešā paaudze jūt darba nicinājumu…

 2. Izlasīju iepriekšējos komentārus – rasisms pilnā plaukumā! Ir par maz Āfrikā cilvēkam iedot lāpstu un teikt: gādā sev pārtiku! Tur cilvēki strādā, taču trūkst tehnikas, trūkst medicīniskās palīdzības, zema izglītība, slimības, utt. Pāri Vidusjūrai dodas ne tikai ekonomiskie bēgļi, bet arī cilvēki no valstīm, kur notiek karš. Kad 1944. gadā latvieši laivās brauca uz Zviedriju, zviedri taču neteica – ko tie latvieši te lien, lai brauc atpakaļ! Mēs domājam par niekiem – kā nodzīt lieko svaru, kā cīnīties ar grumbām, bet liela daļa ir aizmirsusi cilvēcību! Pārtikušajā Eiropā dzimstība ir zemāka par mirstību, mēs savā salīdzinošajā labklājībā izmirstam. Katrai valstij nepieciešams noteikts iedzīvotāju skaits, kas uztur šo teritoriju. Latvija jau ir tuvu šai kritiskajai robežai vai jau ir to pārkāpusi, jo mums ir tukšas, neapdzīvotas teritorijas. Dievs radīja planētu visiem cilvēkiem. Ja mēs savu zemi nespējam apdzīvot, to aizņems citi, neatkarīgi no mūsu kometāriem internetā…

  • Nevajadzēja ASV un muļķa eiropiešiem izprovocēt Ziemeļāfrikas “revolūcijas”. tas ir liekulības kalngals, izraisīt pilsoņkarus, pabalstīt dažādu salašņu bandas un, tagad, kad jāplūc rūgtie augļi, tad esam ļoooooti norūpējušies. Tagad ir divi varianti:
   1. Pārcelt pašiem ar prāmjiem un pasažieru kuģiem Āfrikas iedzīvotājus uz EU. Latvijai arī tiktu kādi 100 000. Bet joprojām posta perēklis paliktu tāds kāds bijis.

   2. Ar militāru spēku ieviest kārtību Ziemeļāfrikā un iemācīt vietējos strādāt (ar traktoriem ne lāpstām) un sevi apgādāt. Tur, Albert, tavs padoms lieti noderētu.
   Es esmu par otro variantu, jo tas būs beigās lētāks un būtu likvidēts posta perēklis pie EU dienvidu robežām.

 3. “Tā vietā, lai atzītu bēgļu tiesības un pašu vajadzību pēc lēta darbaspēka, ES riskē “pārvērst Vidusjūru par milzīgu kapsētu”, norādījis ANO komisārs.” – tas ANO komisārs visu pagriež diametrāli pretēji, jo nevis ES jāvaino, bet jāvaino pašus migrantus, kuri lien tur, kur viņus nedaida negrib! Eiropa ir pietiekami daudz naudas sagrūdusi Āfrikā, Āfrika ir pietiekami liela, nebūt ne visur tur karo, tā ka lai āfrikāņi sēž savā Āfrikā un strādā, un ieved tur kārtību un mieru, nevis lien uz Eiropu pēc pabalstiem!

 4. Lai tas ANO arābs iet un karo pret Islāma valsts slepkavām, nevis dod padomus. Iekārtojies un prātuļo. ES varētu uzņemt tikai kristiešus, lai musulmaņi paši tiek galā ar saviem ticības brāļiem!

 5. Eiropa nav bezizmēra,piebrauc te visādi dvieļugalvas,tad sāk diktēt savas pravas un stājas islama valsts rindās-mums to vajag?Vest visus atpakaļ…

 6. Cik var lapit to “caurumu” Eiropai pasai savu bezdarbnieku pietiek! Savejie pusbada dzivo. Nevajag mums te Afriku Nr.2. Kapec vini nevar Sava kontinenta dzivot un stradat, bet tik grib uz visu gatavu skriet un vel lai siem visu iedod, ” begli apdaliti” esot. Dievins Nav mazais berns zinaja ka Eiropa NAV bezizmera! Var but viniem labak lapstas un daksas izsniegt lai apstrada savu zemi un cel sava zeme majas un fabrikas.

 7. Kāds pārēdies cilvēktiesību nezāles. Lai tas ano gudrinieks ņem visus pie sevis uz mājām un tad runā par līdzjūtību. Cik miljonus katru gadu iemet āfrikas melnajā caurumā? Kāpēc visu laiku jādod badmirām zivis, ja var iedot makšķeres? Ano varētu uzražot kādu āfrikas paraugvalstiņu, lai mori skrien uz turieni un beidzot paši kaut ko uzbūvē.

 8. Kādu lētu darbaspēku vajag Eiropai? Tie melnie nav nekādi strādnieki, tik uz pabalstiem vien dzīvo….Un iedzīvojušies vēl savas “pravas kačā” .

Draugiem Facebook Twitter Google+