Latvijā
Sabiedrība

ANO komiteja: Latvijas valsts valodas likumi diskriminē krieviski runājošos 60

Latvijas valsts valodas likumi ir diskriminējoši, jo ierobežo darba iespējas krieviski runājošajiem un citām minoritātēm, ceturtdien paziņojusi ANO Cilvēktiesību komiteja.

Pēc tikšanās ar Latvijas amatpersonām šomēnes komiteja savā ziņojumā vērsusi uzmanību uz nepilsoņu statusu un valodu minoritātēm Latvijā.

Komiteja paudusi bažas, ka Latvijas valsts valodas prasmju prasībām ir diskriminējoša ietekme uz nodarbinātību un minoritāšu grupu darbu, kā arī paudusi bažas par nepilsoņu izslēgšanu no vairākām profesijām privātajā sektorā.

ANO Cilvēktiesību komiteja aicinājusi Latviju pielikt lielākus pūliņus, lai nodrošinātu, ka pilnībā tiek ievērotas cilvēktiesības, un atbalstīt integrācijas procesus.

Saistītie raksti

Komisija aicinājusi pārskatīt valodas likumu, lai “garantētu, ka visi ierobežojumi latviski nerunājošo tiesībām ir saprātīgi, proporcionāli un nediskriminējoši”, un atvieglot šo personu saskarsmi ar varasiestādēm.

Latvijai būtu arī jāapsver iespēja paplašināt to cilvēku loku, kam ir tiesības uz bezmaksas valodas kursiem, un jāpārstāj samazināt budžetu minoritāšu valodas izglītībai, norādījusi komisija.

LA.lv