×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

ANO: kopš pamiera noslēgšanas Ukrainā ir gājuši bojā vairāk nekā 1000 cilvēku

Foto - Scanpix/Reuters/ Maxim ShemetovFoto - Scanpix/Reuters/ Maxim Shemetov

"Karavīrs numur 3" – par kādu kritušo vēstī pie kapu kopas krusta piesprausta zīmīte prokrievisko kaujinieku kontrolētajā Doņeckas apgabalā Ukrainas austrumos.

Vairāk nekā 1000 cilvēki ir gājuši bojā Ukrainā kopš 5.septembrī noslēgtā pamiera, bet pārvietoto personu skaits ir gandrīz dubultojies, ceturtdien paziņoja ANO.

Kopš pamiera noslēgšanas vidēji katru dienu ir gājuši bojā 13 cilvēki. Kopējais bojāgājušo skaits no pamiera noslēgšanas līdz 18.novembrim sasniedza 957.

Pārvietoto personu skaits Ukrainā pieauga no 275 489 septembra vidū līdz 466 829 19.novembrī. Vēl 459 33 cilvēki ir pametuši Ukrainu, no tiem 387 355 devās uz Krieviju.

“Upuru skaits turpina pieaugt. Civiliedzīvotāji, tai skaitā sievietes, bērni, minoritātes un virkne neaizsargātu indivīdu un grupu turpina ciest Ukrainā politiskā strupceļa rezultātā,” paziņojumā norādīja ANO augstais komisārs cilvēktiesību jautājumos Zeids Rads al Huseins.

Ieskaitot notriektās Malaizijas pasažieru lidmašīnas MH17 upurus, kopējais Ukrainā militārajā konfliktā bojāgājušo skaits kopš aprīļa vidus ir sasniedzis 4317 cilvēkus, teikts ANO paziņojumā.

Gandrīz 1200 nogalināto ir Ukrainas karavīri. Vairāk nekā 1700 nogalināto ir civiliedzīvotāji – ieskaitot 22 bērnus – un nemiernieki Doņeckā, bet 850 civiliedzīvotāji – ieskaitot 14 bērnus – un nemiernieki Luganskā.

Konflikta laikā ievainojumus ir guvis 9921 cilvēks.

“Šis ir konservatīvs aprēķins,” teikts ANO ziņojumā, piebilstot, ka “īstais upuru skaits varētu būt daudz lielāks”.

ANO ir konstatējusi ārzemju kaujinieku, tai skaitā Krievijas karavīru ienākšanu Ukrainas teritorijā, kā arī nozīmīgus cilvēktiesību pārkāpumus konflikta skartajos reģionos: spīdzināšanu, nelikumīgu aizturēšanu, slepkavības, piespiedu darbu un seksuālo vardarbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+