×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

ANO pārstāvis: Pērn bēgļu skaits pasaulē pārsniedzis 65 miljonus

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Pērn pasaulē bijuši nedaudz vairāk kā 65 miljoni bēgļu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” norādīja ANO Bēgļu aģentūras Ziemeļeiropas reģionālā biroja konsultants Didzis Melbiksis.

Viņš informēja, ka šodien ANO Bēgļu aģentūra grasās nākt klajā ar jaunu ziņojumu, kurā apkopota situācija par 2015.gadu. Sniedzot nelielu ieskatu tajā, Melbiksis atzīmēja, ka bēgļu skaits pasaulē pirmo reizi ir pārsniedzis 60 miljonu robežu. Kopš ANO dibināšanas nekas tāds nav redzēts, viņš pauda.

Aptuveni divas trešdaļas no minētajiem cilvēkiem joprojām atrodas savās mājās jeb ir tā sauktie iekšēji pārvietotie bēgļi, daļa – ieguvuši bēgļa statusu citās valstīs, bet daļa – ir patvēruma meklētāji, skaidroja Melbiksis.

Pārsvarā bēgļi nāk no Sīrijas, Afganistānas un Somālijas – tie ir vairāk nekā puse no visiem pasaules bēgļiem.

Tāpat apzināts, ka deviņi no desmit bēgļiem dzīvo nabadzīgās valstīs vai valstīs ar vidējiem ienākumiem.

Melbiksis pauda, ka pasaule šobrīd piedzīvo lielāko bēgļu krīzi, piebilstot, ka faktiski tā nav tikai bēgļu krīze, bet gan valstu sadarbības krīze. Viņš arī pauda, ka valstīs, kas uzņem bēgļus, pieaug rasisms un populisms. Tāpat Melbiskis norādīja, ka pērn, pārceļoties pāri Vidusjūrai, dzīvību zaudējuši gandrīz 4000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+