×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

ANO pārstāvji: Latvijai nepieciešama bēgļiem mērķēta integrācijas programma (12)

Autors: LETAAutors: LETA

Latvijai vajadzētu izveidot valsts finansētu, visaptverošu uz bēgļiem mērķētu integrācijas programmu, rosina pētījums “Bēgļu integrācija Latvijā: līdzdalība un iespējošana”, ko veikusi Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augstā komisāra bēgļu jautājumos reģionālā pārstāvniecība Ziemeļvalstīs.

Pētījumā norādīts, ka Kultūras ministrijas (KM) integrācijas pasākumos bēgļi ir iekļauti starp citām grupām, kurām nepieciešama integrācija. Tomēr bēgļi ir specifiska grupa, jo daudzi no viņiem ir bijuši spiesti bēgt no kara un vajāšanas.

Pētījuma veicēji ceturtdien interesentiem norādīja, ka programmai vajadzētu ņemt vērā to, ka visas jomas, kuras ir svarīgas bēgļu integrācijai, ir saistītas. Piemēram, veselības joma ir saistīta ar iespēju atrast mājokli vai iegūt darbu.

Viņi uzsvēra, ka svarīgi ir integrāciju sākt jau tikko, kā bēglis ir ieradies Latvijā. “Integrācija ir sarežģīts process, tāpēc to vajadzētu sākt pēc iespējas ātrāk – jau pirms cilvēks ir saņēmis bēgļa statusu. Svarīgi, ka viņš jūtas gaidīts, jo tas ir viņa integrācijas sākums,” stāstīja ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos reģionālās pārstāvniecības Ziemeļvalstīs pārstāve Karina Davina.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Visupirms mūsu tautai bija jāpiedzīvo okupācijas laikā no visas padomijas sabraukušie, kuru ne-kultūra jeb mesiāniskā ideoloģija nav mainījusies joprojām. Šie okupācijas laika nelegāļi joprojām nav apjēguši, ka viņi dzīvo zemē, kur ideoloģijai nav un nekad nebūs vietas. Šie okupācijas laika imigranti joprojām nesaprot ka viņi atrodas nacionālā valstī. Un tagad, papildus šiem homo-sovjeticus, mums jāpieņem vēl cita rase un ticība, kuru integrēt latviešu kultūrā nav nekādas izredzes! N E K Ā D A S! šeit iebraukušajie pieprasīs sev uzcelt mošejas. Ārprāts! Un vēl – viņiem taču ir garantētas tiesības uz ģimeņu apvienošanos (!) t.i. šiem dīkdieņiem pievienosies n-tie radi. … Ja homo-sovjeticus smadzenes vēlir iespējams izārstēt, tad svešas klimatiskās zonas veidotos paradumus un ieticējumus NEKAD mums neizdoesies mainīt! Tas ir beigu sākums.

  • vakar redzēju ,kur atbēguši tēvs ar meitu uz Dāniju no Sīrijas,kad jautāja kāpēc,atbilde bija vienkārša,mums jau šeit ir radi,viņi saka ,ka šeit labi dzīvot ,labi pabalsti un ,kad ātri apvieno ģimenes.
   Mēs atbraucām kopā ar tēvu,bet tagad brauks mātē,māsa un mums mājās ir vēl citi radi.
   Tad cita bilde,kur ,,bēgļus” ņem nost no viņu laivas,visi labās drēbēs,dāma ,kuru intervēja bijā tā nomālējusies,

   it kā būtu sataisijusies uz karnevālu,tādi lūk viņi ielien eiropā un dzīvo uz citu kakla.
   Vai mazajai,nabagajai Latvijai tas ir vajadzīgs un ir pa spēkam barot laimes meklētājus.

 2. Kur ir Latvijas pamatiedzīvotājiem mērķēta izdzīvošanas programma?

 3. ātri man znots būs mulats

 4. Latvija nav neapdzīvota zeme! Atbildēt

  Pēc iespējas ātrāk ir jāsāk Eiropas progresīvo nodokļu ieviešana Latvijā. Ļoti rūpējoties par bēgļiem,ļoti augstie pārstāvji ir pilnībā aizmirsuši par Latvijas pamattautas vajadzībām!
  Šiem augstajiem pārstāvjiem nenāktu par sliktu vispirms pašiem iepazīties kaut vai ar ANO neatkarīgā eksperta Sefas Luminas izdarītajiem secinājumiem savas vizītes laikā Latvijā,2012.gada maijā:”Latvija ir atguvusi zināmu ekonomisko stabilitāti,bet tas noticis uz iedzīvotāju rēķina,un ir radījis neparedžētas sociālās sekas ar kurām valdībai šobrīd ir pienākums tikt galā,norādīja Luminas.
  Vinš atzīmēja,ka vizītes laikā ar bažām ir ievērojis vairākas sociālekonomiskās problēmas,kurām ir jāpievērš tūlītēja uzmanība.Tās ir-augstais bezdarba līmenis,nabadzības pieaugums,augsta emigrācija emonomiski aktīvo iedzīvotāju vidū,iedzīvotāju novecošana,nepietiekams atbalsts daudzbērnu ģimenēm,augošais pašnāvību skaits un cilvēku tirdzniecība,kā arī nepietiekami kapitālieguldījumi jaunu darba vietu radīšanā.”
  Skat.”ANO: bagātības sadalījums Latvijā ir starp vismazāk vienlīdzīgajiem ES valstu vidū”,LETA,18.maijs 2012. Un tagad uz šo Latvijas iedzīvotāju rēķina veidosim daudz labākus dzīves apstākļus ekonomiskajiem bēgļiem no cita kontinenta,radot vēl lielākas sociālekonomiskās problēmas valsts pamatiedzīvotājiem???! Lai gan Latvijā jau ir bezdarbs,nodrošināsim vispirms ar darbu jaunos ieceļotājus? Jāšaubās arī,ka uzņemot vēl papildus šos bēgļus,Latvijā samazināsies ANO neatkarīgā eksperta pieminētais nabadzības pieaugums,vai samazināsies ekonomiski aktīvo iedzīvotāju emigrācija!!!!! Vai esat padomājuši augstie kungi un kundzes,kādas meatgriezeniskas,katastrofālas sekas plānajam valsts budžetam tas varētu radīt trešajā nabadzīgākajā ES valstī Latvijā???!!

 5. Un bēgt no kara un vajāšanas bija spiesti tikai daudzajos foto apskatāmie jaunekļi? Viņu vecākiem un māsām it nekas nedraudēja?

 6. Ja jau šie bēgļi ir obligāti jāpārvieto uz citu kontinentu,tad kāpēc tai ir jābūt tikai mazajai un pārapdzīvotajai Eiropai? Kāpēc viņus nevaram pārvietot uz Āzijas,Dienvidamerikas un Austrālijas neapdzīvotajiem plašumiem? Varbūt Karina Davina varētu to mums paskaidrot??!

 7. Valsts finansētu? Atbildēt

  Nolaižaties no mākoņiem,augstie kungi!! Valsts šobrīd nav spējīga-pat uz sociālā budžeta un pievienotās vērtības nodokļa augsto likmju rēķina-finansēt pat atbilstošu pensiju indeksāciju,par bezmaksas augstāko izglītību un veselības apdrošināšanu,kā Grieķijā, pat nerunājot!

 8. Nenodarīsim pāri nabaga bēgļiem! Atbildēt

  Ne jau bēgļiem mērķēta integrācijas programma,bet tāda pat progresīvā nodokļu sistēma,kā gandrīz visās ANO apvienotajās valstīs ir vajadzīga Latvijai! Tāds pat ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa ar neapliekamo minimumu iztikas minimuma līmenī,tāda pat samazināta vai pat 0% (ka vairumā Āfrikas valstu) nodokļa likme svarīgākajiem pārtikas produktiem,tāda pat visu strādājošo u viņu ģimeņu locekļu veselības obligātā apdrošināšana utt.Kāda gan var būt papildus bēgļu integrācija Latvijā-valstī ar 75 eiro neapliekamo minimumu,21% PVN likmi pat pašiem nepieciešamajiem ikdienā pārtikas produktiem un pat bez obligātās veselības apdrošināšanas,kā visās pārējās Eiropas valstīs? Nodrošināsim iedzimtajiem un bēgļiem Latvijā vispirms eiropejisku dzīves līmeni,cienījamie ANO pārstāvji!

 9. Kāpēc Latvijai būtu jāuzņem bēgļi? Lai savāc amerikāņi, jo viņi āfrikā taisa kariņus.

 10. Lai sākumā integrē savus salšņas un tad dod padomus citiem

Draugiem Facebook Twitter Google+