×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. februāris, 2014
Drukāt

ANO: Sīrijā Himsas iedzīvotājiem turpināsim sniegt palīdzību

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A handout picture released by the official Syrian Arab News Agency (SANA) on February 8, 2014, allegedly shows a convoy of United Nations and Syrian Red Crescent vehicles entering the regime-held areas of the Syrian city of Homs. A convoy delivering aid to civilians trapped in Syria's Homs was fired and a number of people killed or wounded, raising questions about whether the hard-won humanitarian mission can proceed. AFP PHOTO / HO / SANA ===RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / HO / SANA" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS===

ANO Sīrijā neapturēs palīdzības sniegšanu Himsas pilsētas ielenktajiem iedzīvotājiem, neraugoties uz humānās palīdzības konvoja apšaudi, 8.februāra vakarā pavēstīja ANO ģenerālsekretāra vietniece humānās palīdzības jautājumos Valerī Eimosa.

Sestdien, 8.februārī, pie Himsas vecpilsētas tika apšaudīts humānās palīdzības konvojs. Atbilstoši atšķirīgām versijām par notikušo uzbrukumā ievainoti no viena līdz četriem cilvēkiem.

“ANO un mūsu humānās palīdzības partnerus nevar atbaidīt, un viņi turpinās darīt visu iespējamo, lai nogādātu palīdzību tiem, kam tā ir vajadzīga,” sacīja Eimosa.

Sestdienas apšaude ir skaudrs atgādinājums par briesmām, ar kādām katru dienu Sīrijā sastopas mierīgie iedzīvotāji un humānās palīdzības operāciju darbinieki, norādīja amatpersona.

“Es no jauna aicinu visus šī nežēlīgā konflikta dalībniekus ievērot humāno pauzi, nodrošināt mierīgo iedzīvotāju aizsardzību un līdzdarboties, lai garantētu palīdzības piegāžu drošību,” sacīja Eimosa.

Neraugoties uz autokolonnas apšaudi, Himsā izdevies nogādāt 250 pārtikas produktu pakas, 190 higiēnas komplektus un zāles hroniski slimajiem.

Pēc tam, kad palīdzības kravas nogādātas Himsā, konvojs sestdien vakarā veiksmīgi pametis pilsētu. Divas artilērijas apšaudē cietušās kravas automašīnas palikušas pilsētā.

Jau vēstīts, ka ANO un Sīrijas valdība ceturtdien panāca vienošanos, kas ļauj civiliedzīvotājiem pamest aplenktos nemiernieku kontrolētos Himsas rajonus un dod iespēju piegādāt humāno palīdzību tiem, kuri izvēlēsies tur palikt.

Sīrijas konfliktā, kas sākās 2011.gada martā, dzīvību zaudējuši 130 000 cilvēku, bet vairāki miljoni bijuši spiesti doties bēgļu gaitās.

Kopš janvāra sākuma Sīrijā sīvas kaujas notiek ne tikai starp valdības karaspēku un nemierniekiem, bet arī dažādo nemiernieku grupējumu starpā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+