×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
19. maijs, 2017
Drukāt

ANO: Spridzekļi klēpjdatoros ir laika jautājums

Foto - LETAFoto - LETA

ANO pretterorisma komitejas priekšsēdētājs Žans Pols Labords brīdināja, ka jautājums ir “kad, nevis vai” teroristi izmantos klēpjdatorus, lai lidmašīnās ienestu spridzekļus.

Labords ar žurnālistiem runāja pēc tam, kad amatpersonas bija nolēmušas neaizliegt pasažieriem lidojumos no Eiropas uz ASV ņemt līdzi salonā klēpjdatorus kā rokas bagāžu. Šāds aizliegums jau ir spēkā lidojumos no astoņām citām valstīm.

Džihādistu grupējuma “Islāma valsts” karotāji, kas atgriežas Eiropā, varētu būt “daudz bīstamāki” nekā iepriekšējo viļņu radikāļi, pieļāva Labords.

Kara gadi būs nocietinājuši eiropiešus, kas devušies karot uz Sīriju un Irāku “Islāma valsts” rindās. Vairākas Eiropas valstis uzskata, ka aizvadītajā gadā kaujinieku skaits, kas atgriežas Eiropā, pieaudzis par trešdaļu.

“Vidēji ņemot, šie cilvēki ir ievērojami apņēmīgāki, pieredzējušāki un prasmīgāki,” sacīja Labords.

“Par spīti ceļošanas ierobežojumiem būs vairāki ārvalstu teroristu karotāji, kas, iespējams, izslīdes cauri robežām un dosies atpakaļ, atgriezīsies šajās valstīs, īpaši jau, izmantojot kontrabandistu tīklus,” brīdināja amatpersona.

“Islāma valsts” kontrolē teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī ir uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+