Pasaulē
Citur

ANO tiesai nodos liecības par Krievijas karavīru piedalīšanos Mariupoles apšaudē0

Foto-LETA/AFP

Ukrainas Drošības dienests (UDD) tuvākajā laikā nodos ANO Starptautiskajai tiesai izmeklēšanas rezultātus, kas liecina par Krievijas armijas karavīru piedalīšanos Mariupoles Austrumu mikrorajona apšaudē 2015.gada janvārī, pirmdien paziņoja UDD vadītājs Vasils Hricaks.

UDD noskaidrojis, ka Mariupoles apšaudi veikuši Krievijas Federācijas Bruņoto spēku divi raķešu divizioni. Par to cita starpā liecina arī pārtverto Krievijas karavīru telefonsarunu ieraksti.

Karavīriem dots rīkojums pēc apšaudes paslēpt iekārtas, no kurām veikta šaušana, liecina no sarunu ierakstiem iegūtā informācija.

Aizdomās par apšaudes veikšanu tiek turēti septiņi Krievijas karavīri un četri Ukrainas pilsoņi, kas karo prokrievisko teroristu grupējumu rindās, sacīja Hricaks.

Viņš arī nosauca to Krievijas karavīru vārdus, kas, domājams, piedalījušies apšaudē, kā arī norādīja, ka izsludināta visu aizdomās turēto meklēšana.

2015.gada 24.janvārī, apšaudot Mariupoles Kreisā krasta rajona dzīvokļu namu kvartālus ar reaktīvās artilērijas iekārtām “Grad”, tika nogalināti 30 cilvēki, bet vairāk nekā 100 ievainoti. Vairums upuru bija mierīgie iedzīvotāji, arī bērni.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

LA.lv