×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

ANO vēstnieks apstiprina ķīmisko ieroču pielietošanu Sīrijā (papildināts)

LETA/AFPLETA/AFP

ANO un Arābu līgas īpašais vēstnieks Sīrijā Lahdars Brahimi trešdien paziņojis, ka 21.augustā Damaskas pievārtē notikušajā uzbrukumā neapšaubāmi pielietota ķīmiska viela, kas nogalinājusi simtiem cilvēku.

 

Preses konferencē Ženēvā Brahimi atzina, ka, “domājams, pielietota kāda viela, kas nogalinājusi daudzus cilvēkus. Simtiem. Noteikti vairāk nekā simts. Daži ļaudis saka, ka 300, daži ļaudis saka – 600, iespējams, tūkstotis, iespējams, vairāk nekā tūkstotis”.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka starptautisko militāro operāciju Sīrijā iespējams uzsākt vienīgi ar ANO Drošības padomes pilnvarojumu.

“Domāju, ka starptautiskās tiesības šajā jautājumā ir nepārprotamas. Starptautiskās tiesības nosaka, ka militārā operācija uzsākama pēc Drošības padomes lēmuma,” žurnālistiem sacīja ANO vēstnieks.

ANO amatpersona, kura seko bruņotajiem konfliktiem reģionā, atzinusi, ka aizdomās par rīkojumu pielietot ķīmiskos ieročus aizdomās tiek turēts Sīrijas prezidenta Bašara al Asada brālis.

Prezidenta jaunākais brālis Mahers al Asads komandē Republikānisko gvardi un viņa pakļautībā ir Sīrijas armijas 4.tanku divīzija, kura, kā apgalvo opozīcija, veikusi 21.augusta uzbrukumu Damaskas Gutas priekšpilsētā.

Ķīmisko ieroču izmantošana, iespējams, bijusi Mahera al Asada patvarīga rīcība, nevis balstījusies prezidenta pieņemtā stratēģiskā lēmumā, norādīja amatpersona, kas nevēlējās atklāt savu vārdu.

Noskaidrojot tos, kas stāv aiz 21.augusta uzbrukuma, varētu tikt noteikti starptautiskās militārās pretreakcijas iespējamie mērķi, uzsvēra amatpersona.

Ja izrādītos, ka vainojams Mahers al Asads, starptautisko spēku triecieni varētu tikt vērsti, piemēram, pret Republikāniskās gvardes objektiem, nevis pret objektiem, kas saistīti ar prezidentu, piebilda ANO pārstāvis.

Tikmēr Tuvo Austrumu pētniecības centra direktors Jošua Landiss pauž šaubas, ka tik svarīgu lēmumu būtu varējuši pieņemt bez Bašara al Asada ziņas. “Man tas ir neaptverami,” atzīst Landiss. “Nekas neliecina, ka Bašars būtu vienīgi izkārtne.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+