LETA/AFP

ANO vēstnieks apstiprina ķīmisko ieroču pielietošanu Sīrijā (papildināts) 0

ANO un Arābu līgas īpašais vēstnieks Sīrijā Lahdars Brahimi trešdien paziņojis, ka 21.augustā Damaskas pievārtē notikušajā uzbrukumā neapšaubāmi pielietota ķīmiska viela, kas nogalinājusi simtiem cilvēku.

Reklāma
Reklāma

 

Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Preses konferencē Ženēvā Brahimi atzina, ka, “domājams, pielietota kāda viela, kas nogalinājusi daudzus cilvēkus. Simtiem. Noteikti vairāk nekā simts. Daži ļaudis saka, ka 300, daži ļaudis saka – 600, iespējams, tūkstotis, iespējams, vairāk nekā tūkstotis”.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka starptautisko militāro operāciju Sīrijā iespējams uzsākt vienīgi ar ANO Drošības padomes pilnvarojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Domāju, ka starptautiskās tiesības šajā jautājumā ir nepārprotamas. Starptautiskās tiesības nosaka, ka militārā operācija uzsākama pēc Drošības padomes lēmuma,” žurnālistiem sacīja ANO vēstnieks.

ANO amatpersona, kura seko bruņotajiem konfliktiem reģionā, atzinusi, ka aizdomās par rīkojumu pielietot ķīmiskos ieročus aizdomās tiek turēts Sīrijas prezidenta Bašara al Asada brālis.

Prezidenta jaunākais brālis Mahers al Asads komandē Republikānisko gvardi un viņa pakļautībā ir Sīrijas armijas 4.tanku divīzija, kura, kā apgalvo opozīcija, veikusi 21.augusta uzbrukumu Damaskas Gutas priekšpilsētā.

Ķīmisko ieroču izmantošana, iespējams, bijusi Mahera al Asada patvarīga rīcība, nevis balstījusies prezidenta pieņemtā stratēģiskā lēmumā, norādīja amatpersona, kas nevēlējās atklāt savu vārdu.

Noskaidrojot tos, kas stāv aiz 21.augusta uzbrukuma, varētu tikt noteikti starptautiskās militārās pretreakcijas iespējamie mērķi, uzsvēra amatpersona.

Ja izrādītos, ka vainojams Mahers al Asads, starptautisko spēku triecieni varētu tikt vērsti, piemēram, pret Republikāniskās gvardes objektiem, nevis pret objektiem, kas saistīti ar prezidentu, piebilda ANO pārstāvis.

Tikmēr Tuvo Austrumu pētniecības centra direktors Jošua Landiss pauž šaubas, ka tik svarīgu lēmumu būtu varējuši pieņemt bez Bašara al Asada ziņas. “Man tas ir neaptverami,” atzīst Landiss. “Nekas neliecina, ka Bašars būtu vienīgi izkārtne.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.