×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. septembris, 2013
Drukāt

ANO vienbalsīgi nobalso par Sīrijas ķīmisko ieroču arsenāla iznīcināšanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ANO Drošības padome piektdienas vakarā vienbalsīgi pieņēmusi rezolūciju, liekot Sīrijai iznīcināt ķīmisko ieroču arsenālu un nosodot augustā notikušo ķīmisko ieroču uzbrukumu Damaskas pievārtē.

ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns rezolūciju nodēvējis par “pirmajām cerīgajām ziņām par Sīriju ilgā laikā” un paudis cerību novembra vidū sasaukt miera konferenci.

Rezolūcija neparedz sankcijas par augustā notikušo ķīmisko ieroču uzbrukumu pie Damaskas, taču atstāj atvērtas iespējas balsojumam par sankcijām, ja tiek pārkāpts ieroču iznīcināšanas plāns.

2118.rezolūcija dod starptautiski saistošu spēku ASV un Krievijas sarunās panāktajam plānam likvidēt Sīrijas ķīmisko ieroču arsenālu, kas kopumā varētu būt 1000 tonnu liels. Vienošanās paredz, ka visiem Sīrijas ķīmiskajiem ieročiem jābūt nodotiem starptautiskā kontrolē līdz 2014.gada vidum.

Lielbritānija un Ķīna paziņoja, ka piedāvās finansējumu bruņojuma likvidācijas operācijai.

Tomēr ārlietu ministru sniegtajos komentāros pēc balsojuma skaidri parādījās pretējie viedokļi par karu Sīrijā.

“Ja režīms nerīkosies, būs sekas,” pēc balsojuma brīdināja ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, vienlaikus uzslavējot rezolūcijas pieņemšanu. “Drošības padome ir parādījusi, ka tad, kad mēs noliekam malā politiku kopīgā labuma vārdā, mēs joprojām esam spējīgi darīt dižas lietas.”

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzsvēra, ka rezolūcija neparedz automātiskas soda sankcijas un ka tā vienādi attiecas arī uz Sīrijas opozīciju.

Pēc viņa teiktā, Drošības padome spers soļus, “kas ir atbilstoši pārkāpumiem, kuri ir 100% pierādīti”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+