×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Anonīms avots: atrasts Ņemcova slepkavības ierocis

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas tiesībsargājošās iestādes ir atradušās pistoli, ar kuru, visticamāk, februārī tika nogalināts Krievijas opozīcijas politiķis Boriss Ņemcovs, aģentūrai “Interfax” atklāja avots tiesībsargājošajās institūcijās, kurš vēlējās palikt anonīms.

“Pašlaik slepkavības ierocis ir atrasts un pievienots lietas materiāliem, tiek veiktas nepieciešamās ekspertīzes,” informēja anonīmais avots. Viņš piebilda, ka izmeklēšanas gaitā tika atklātas vairākas pistoles, kas nosūtītas ekspertīzei. “Divas pistoles tika atrastas upē, vēl ieročus atrada lietas figurantu dzīvokļos, tostarp arī pie Zaura Dadajeva, bet neviens no tiem nebija slepkavības ierocis,” sacīja anonīmais avots. Oficiāls apstiprinājums iespējamā Ņemcova slepkavības ieroča atrašanai nav saņemts.

55 gadus vecais Ņemcovs, kurš asi kritizēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, 27. februārī neilgi pirms pusnakts pēc vietējā laika tika nošauts Maskavas centrā, kad tur pastaigājās ar savu paziņu Annu Duricku. Krievijas Izmeklēšanas komiteja apsver vairākas versijas, kādēļ Ņemcovs ticis nogalināts: politiskā provokācija, islāma ekstrēmisms, Ukrainas iekšējie notikumi, kā arī komercdarbība. Ņemcova slepkavības lietā ir aizturēti pieci apsūdzētie – Zaurs Dadajevs (attēlā), Anzors Gubaševs, Hamzats Bahajevs, Tamerlans Eskerhanovs un Šadids Gubaševs. Viņiem noteikts apcietinājums līdz 28. augustam.

Četri no pieciem aizturētajiem savu saistību ar Ņemcova slepkavību noliedz, bet Dadajevs ir sniedzis liecību, kurā savu vainu atzīst. Tomēr vēlāk Dadajevs savu liecību atsauca un paziņoja, ka 5. martā viņu nolaupīja nezināmas personas, bet 7. martā viņš atradies Krievijas Izmeklēšanas komitejā un liecības sniedzis spiediena rezultātā. Anonīms avots trešdien atklāja, ka Krievijas tiesībsargājošās institūcijas federālajā meklēšanā plāno izsludināt arī bijušā bataljona “Sever” (“Ziemeļi”) virsnieku Ruslanu Geremejevu. Tiek pārbaudīta viņa saistība ar Ņemcova slepkavību. Geremejevu savās liecībās vairākkārt minējis Dadajevs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+