×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

“Anonymous” hakeri draud uzbrukt Igaunijai

Foto - AFPFoto - AFP

Interneta vietnē “YouTube” ievietotā video persona, kas apgalvo, ka ir starptautiskās hakeru organizācijas “Anonymous” pārstāvis, brīdina Igauniju par iespējamu kiberuzbrukumu, jo šīs valsts valdība necienot valsts iedzīvotājus.

“Sveika, Igaunijas valdība, mēs esam “Anonymous”,” saka runātājs. “Esam novērojuši, ka jums nerūp jūsu tauta un jūs neizrādāt tai cieņu,” saka video redzamais cilvēks Gaja Foksa no filmas “V nozīmē atriebība” maskā. “Piemēram, Igaunija paskaidro, ka tai nav naudas, bet tā dod Grieķijai 357,24 miljonus eiro. Vienlaikus igauņi vidēji saņem 2,9 reizes mazāku algu nekā Grieķijā, bet minimālā alga ir 3,1 reizi mazāka,” turpina runātājs.

Video ziņojumā norādīts, ka Grieķijā ir par 2,2 procentiem vairāk brīvo darbavietu nekā Igaunijā, vecāka gadagājuma cilvēki saņem 6,1 reizi lielāku pensiju nekā Igaunijā, kā arī daļai Igaunijas iedzīvotāju algas tiek samazinātas, lai gan cenas pieaug. Turklāt, pēc “Anonymous” pārstāvja teiktā, politiķu alga Igaunijā ir palielināta par 246 eiro (172 latiem) mēnesī. “Tam ir jābeidzas. Igaunijas iedzīvotāji, mēs jūs neesam aizmirsuši,” paziņo runātājs. “Mēs esam “Anonymous”. Mēs esam leģions. Mēs neaizmirstam. Mēs neaizmirstam. Igaunija, gaidi mūs.”

Video “YouTube” ievietojusi persona ar vietnes lietotājvārdu “AnonSwedenOp”, kas līdzīgu brīdinājumu ievietoja arī Zviedrijai pirms pagājušajā nedēļā tur notikušajiem hakeru uzbrukumiem valsts iestāžu un citām mājaslapām. Sociālās saziņas vietnēs “Twitter” un “Facebook” hakeri no “Anonymous” par kiberuzbrukumu Igaunijai paziņojuši jau piektdien, norādot, ka uzbrukums sāksies rīt, 10. oktobrī.

Igaunijas Informācijas sistēmu pārvalde (RIA) paziņojusi, ka pirmdien “YouTube” ievietotais video parādot “Anonymous” pozīciju un nesaturot aicinājumu par kiberuzbrukumu Igaunijai. Kā informēja RIA, līdz šim nekādi kiberuzbrukumi Igaunijas vietnēm nav konstatēti. Tomēr RIA uzsvēra, ka Igaunija jau iepriekš ir kļuvusi par hakeru upuri un nespēs no tā izvairīties arī nākotnē. “Igaunijas Informācijas sistēmu pārvalde pastāvīgi uzrauga situāciju. Protams, pasaulē ir daudz problēmu, bet tās nevar atrisināt ar kiberuzbrukumiem,” teica RIA informācijas drošības speciālists Anto Veldre.

Pagājušajā pirmdienā kiberuzbrukuma dēļ uz vairākām stundām tika apturēta Zviedrijas banku SEB un “Swedbank” mājaslapu darbība, kā arī cieta brokeru kompānijas “Nordnet” mājaslapa. Hakeri uzbruka arī Zviedrijas lielākajai ziņu aģentūrai TT un Zviedrijas bruņoto spēku mājaslapai un citām valsts iestāžsu mājaslapām. Kiberuzbrukumā ļaundari izmantoja tā dēvēto DDOS uzbrukumu, kad hakeri nosūtīja neskaitāmus saziņas pieprasījumus, kas pārslogoja serverus.  

Zviedrijas policijas informācijas tehnoloģiju eksperts Anderss Ālkvists paskaidroja, ka uzbrukumi Zviedrijai acīmredzot ir saistīti ar tās vēlmi panākt interneta vietnes “WikiLeaks” dibinātāja Džuljena Esanža izdošanu Stokholmai, kur tiesībsargājošās iestādes vēlas viņu iztaujāt saistībā ar divu sieviešu apsūdzībām, ka viņš viņas ir izvarojis.

{source}
<http://www.youtube.com/watch?v=S4dBh8pz0jY>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+