Dabā
Medības

Latvijas tālšāvējam izcili panākumi sacensībās0


No kreisās: Anri Priede, Vladislavs Ļemeševc un Aļģirds Paulavičus.
No kreisās: Anri Priede, Vladislavs Ļemeševc un Aļģirds Paulavičus.
Foto: Kate Šterna

Latvijas tālšāvēji jau kādu laiku pārliecinoši nočiepj kolēģiem lietuviešiem balvas un medaļas. Nočiept nav īstais vārds, jo labu rezultātu šaušanā var sasniegt tikai ar treniņiem un lielu ieguldīto darbu. Savukārt tālšaušanā tam visam papildus vēl ir jābūt pamatīgām zināšanām. Arī šoreiz latvietis Anri Priede uzrādīja fantastisku rezultātu.

25. augustā Lietuvā, Šauļos, Vollit šaušanas centrā norisinājās Baltijas tālšaušanas asociācijas (BTŠA) F-Class čempionāta III posms, kurā piedalījās Latvijas tālšāvēji Jānis Saulītis un Anri Priede. FTR klasē sīvā konkurencē ar Lietuvas labākajiem tālšāvējiem Jānis Saulītis izcīnīja pirmo vietu! Viņa rezultāti: 300 m – 98 punkti, 500 m – 98 punkti un 660 m – 98 punkti, kas kopvērtējumā deva 292 punktus – čempionāta trešā posma labāko rezultātu.

Anri Priede, kurš piedalījās F-Open klases sacensībās, 500 m distancē apsteidza visus konkurentus un ieguva pirmo vietu, bet 300 m (100 punkti) un 660 m (95 punkti) distancē izcīnīja otro vietu.

Interesanti, ka 300 metros gan A. Priedem, gan Lietuvas labākajam tālšāvējam Vladislavam Ļemeševam bija absolūti vienāds rezultāts – maksimālie 100 punkti, visi trāpījumi desmitniekā. Uzvaru šajā disciplīnā Lietuvas sportistam nodrošināja lielāks X (trāpījums pašā centrā) skaits.

Kopvērtējumā F-Open klasē A. Priede par diviem punktiem atpalika no V. Ļemeševa, ierindojoties otrajā vietā. No sacensībām A. Priede pārveda arī kausu par labāko šāvienu blīvumu.

Šogad šī ir jau otrā tāda balva. Pirmo kausu par blīvāko grupu mūsu sportists ieguva BTŠA čempionāta pirmajā posmā

. Šāvienu blīvums 660 m distances mērķī nodrošināja A. Priedem kausu par labāko grupu, taču ir redzams, ka tā ir nedaudz par zemu. Vaicāts, kas bijis par iemeslu tādai nobīdei, sportists atzina, ka tā esot bijusi viņa personīgā kļūda. Bija piešaude, kuras rezultātu viņš līdz galam nav izvērtējis.

A. Priede pastāstīja, ka šogad ir nomainīts balsts un veikti viņa ieroča laides uzlabojumi. Iepriekš sportists izmantoja lielo un smago Seb Neo Benchrest balstu, kas svēra teju vienpadsmit kilogramus. Šogad no Sebastiana Lambanga (SEB Engineering) tika saņemts jaunais modelis – Seb Mini, kura svars ir pieci ar pusi kilogramu. Ar šī ražotāja balstiem šauj visi pasaules topa šāvēji. A. Priede paskaidroja, ka Mini ir daudz vieglāks un parocīgāk pārvietojams. Otrs jauninājums ir laides aizmugurējās sēžas vietas pielāgošana. Tagad, pavirzot ieroci uz priekšu un atpakaļ, tēmēkļa tīkliņš krietni stabilāk paliek vienā vietā. Ne pa labi, ne pa kreisi, ne uz augšu, ne uz leju tas nenobīdās. Kopumā šie jauninājumi nedaudz ietekmējuši rezultātu, taču tā ir tikai šaušanas vaina, sacīja A. Priede, piebilstot, ka piedalīsies arī pēdējā BTŠA čempionāta posmā 13. oktobrī.

Šobrīd BTŠA kopvērtējumā F-Open klasē A. Priede par diviem punktiem atpaliek no V. Ļemeševa, un noteicošais būs tas, kā abi sportisti startēs čempionāta noslēdzošajā posmā. Tad arī noskaidrosies šī gada labākais šāvējs F-Open klasē Baltijā.

Galerijas nosaukums

Vairāk lasiet žurnāla “Medības” oktobra numurā

LA.lv