Kultūra
Kultūrpolitika

Ansamblim “Windau” īsti vācu tautastērpi0

Publicitātes foto

Ventspils vācu kultūras biedrība par Kultūras ministrijas finansējumu reģionālās NVO* programmas “Iesaisties Kurzemē!” ietvaros iegādājusies sava ansambļa “Windau” dalībniekiem autentiskus vācu tautas tērpu komplektus, informēja Kurzemes NVO atbalsta centra pārstāve Inese Siliņa.

Tērpi ir dāvana ansambļa desmit gadu un biedrības 15 gadu pastāvēšanas jubilejā, kas tiks atzīmēta novembrī.

Ansamblis “Windau” jaunos tautas tērpus (vācu autentiskais tautas tērps sastāv no dirndl tautiskas kleitas, baltas blūzes un priekšauta) iegādājās jūnijā un jau ir paspējis tos parādīt plašākai sabiedrībai, piedaloties vairākos pasākumos – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos (gan gājienā 1. jūlijā, gan Mazākumtautību koncertā Vērmanes dārzā 7.jūlijā, kā arī uzstājoties uz Vidējās un Mazās skatuves), gan līdzdarbojoties Ventspils Pilsētas svētkos.

Tuvākajos mēnešos plānota uzstāšanās vācu jauniešu deju nometnē Spārē, piedalīšanās Baltijas valstu vācu Dziesmu svētkos Šilutē Lietuvā, koncertā “Mūs vieno vācu dziesma” Ventspilī, kā arī Ventspils vācu Kultūras biedrības 15 gadu jubilejā 24. novembrī un citos pasākumos.

Kā atzīst biedrības vadītāja Māra Kraule, šī projekta īstenošana ir bijusi iespēja ansamblim “Windau” apliecināt savu vācu identitāti daudz kvalitatīvāk, turklāt tagad tā dalībnieki ar vēl lielāku lepnumu var pārstāvēt vācu mazākumtautību ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām.

“Kā zināms tautas tērps ir plašs informācijas nesējs par vācu tautas kultūru, vēsturi, etniskajām īpatnībām. Savukārt dziedāšanas tradīcijas un sadraudzības pasākumu organizēšana veicina labāku sapratni atsevišķu tautību cilvēku vidū, par ko pārliecināmies, organizējot mūsu nu jau tradicionālo svētku koncertu Ventspilī “Mūs vieno vācu dziesma”. Šajos svētkos kopā pulcējās dažādu tautību un dažādu vecuma grupu cilvēki, un tā laikā ansamblim “Windau” ir ļoti svarīgi parādīt savu identitāti arī caur vācu tautas tērpu,” stāsta Māra Kraule.

LA.lv