×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Ansamblis “Carion” iegūst sudraba medaļu prestižā konkursā Japānā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kvintets “Carion”, kurā apvienojušies dāņu un latviešu mūziķi, ieguvis augsto sudraba godalgu Osakas Starptautiskajā Kamermūzikas konkursā un festivālā, kurā piedalījās 180 ansambļi no vairāk nekā 30 pasaules valstīm, portālu LA.lv informēja Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone.

“Konkurss noslēdzās vakar, 20. maijā, brīnišķīgajā Izumi koncertzālē. Jehudi Menuhina vārdā nosauktais konkurss ir īpašs ar to, ka mūziķu sniegumu vērtē nevis profesionāla žūrija, bet gan 260 klausītāji, anonīmi balsojot. Prieks, ka bijām visaugstāk novērtētais klasiskās mūzikas ansamblis,” stāsta viens no “Carion” līderiem, klarnetists Egīls Šēfers.

Konkursā piedalījās dažāda sastāva kameransambļi, kas pārstāv plašu spektru, no tautas mūzikas līdz pat crossover. “Carion” pirmo reizi šajā konkursā piedalījās 2011. gadā un ieguva bronzas medaļu.
Kvintetā kopā muzicē klarnetists Egīls Šēfers un obojists Egils Upatnieks no Latvijas, fagotists Nīlss Anderss Vedstens Larsens un mežradznieks Dāvids Palmkvists no Dānijas, ka arī flautiste Dora Seresa no Dānijas, kuru šajā sezonā aizvieto Anete Toča.

“Carion” bieži dzirdams ievērojamās Eiropas koncertzālēs un festivālos, tajā skaitā Rheingau Festivālā, Kissingen Sommer festivālā, un šajā rudenī debitēs vienā no Eiropas ievērojamākajiem festivāliem – Bēthovena festivālā Bonnā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+