×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Ansītis un Grietiņa mūsdienu trillerī (4)

Ansitis_un_Grietina_4

Pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem tapusi jauna, muzikāla izrāde – no 4. decembra Latvijas pilsētās mazus un lielus skatītājus aicinās jauna pasakas “Ansītis un Grietiņa” versija, kurā Lailas Ilzes Purmalietes sacerētās dziesmas izdziedās un izdejos muzikāli bērni kopā ar pazīstamiem latviešu aktieriem un skatuves māksliniekiem.

Izrādē mums jau pazīstamie pasakas varoņi brālītis Ansītis un māsiņa Grietiņa piedzīvo visu, kas notiek slavenajā brāļu Grimmu pasakā, stāsta jaunās izrādes producente un mūzikas autore Laila Ilze Purmaliete. Ļaunā pamāte liek pamest bērnus mežā, līdz viņi nonāk tumšā meža dzīlēs raganas varā, kas viņus ievilina savā skaistajā saldumu namiņā un lutina ar dažādiem gardumiem. Protams, drīz vien Grietiņa saprot patiesos raganas nolūkus, taču Ansītis vairs nevēlas pamest namiņu.

Izrādes veidotāji – libreta un dziesmu tekstu autore Ilze Trumpe, izrādes režisors  Viesturs Roziņš, kustību konsultante un horeogrāfe Liene Grava, kā arī scenogrāfijas un videoprojekciju veidotāja Dace Sloka – saistošā valodā  vēlas runāt par bērniem svarīgām lietām, kas, viņuprāt, šobrīd kļūst aizvien aktuālākas – bērniem pašiem ir jādomā par savu drošību, piemēram, jāsaprot, ko var ēst, un jādomā, ko viņi ēd – vai tas ir kas labs vai slikts. Izrāde atgādina arī par to, ka virtuālā pasaule var kļūt ļoti bīstama.

Ansīša un Grietiņas lomās iejutīsies pieredzes bagātie “dzeguzēni” – Katrīna Paula Dīringa un Emīls Guģis. Pamātes lomā – Dailes teātra aktrises Sarmīte Rubule vai Ērika Eglija, bet tēva lomu atveidos Latvijas Leļļu teātra aktieris Artūrs Putniņš. Ļaunās raganas lomā darbosies daudziem televīzijas skatītājiem pazīstamā dejas entuziaste Sarmīte Prule, meža iemītniekus  atveidos vecākie  dziedātāji no vokālās grupas “Dzeguzīte” – Paula Martinsone un Ēriks Vītiņš.

“Ansītis un Grietiņa” ir jau septītā “Jaunā teātra” piedāvātā muzikālā izrāde bērniem un vecākiem. Iepriekš skatītāji novērtējuši izrādes “Viens pats Ziemassvētkos no citas planētas”, pirmo bērnu rokoperu “Olivers”, arī izrādes “Robins Huds”, “Blumkvists – meistardetektīvs”, “Trīs sivēntiņi un Cūkmens”, “Leģenda par Ziemassvētku rozi” un “Mūsdienu pasaka par Pelnrušķīti”.

Jaunā izrāde sola ievest skatītāju asprātīgā, muzikālā trillerī ar mūsdienīgu un pamācošu saturu. Izrādes veidotāji aicina skatītājus izbaudīt mūsdienīgus scenogrāfijas risinājumus, kas veidoti ar videoprojekciju.

Varbūt noder!!


4. XII 13.00 Krustpils kultūras namā

5. XII 11.00 Tukuma kultūras namā

12. XII 13.00 Ogres kultūras centrā

12. XII 19.00 Ādažu kultūras centrā

17. un 28. XII 13.00 Rīgā kino “Splendid Palace”’

28. I 13.00 Valmieras kultūras centrā

29. I 11.00 Cēsīs “Cata” kultūras namā

30. I 12.00 Rēzeknes pilsētas kultūras namā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā.

Cena: Ls 2 – 6

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Grietiņa uzdevuma augstumos.
    Bet kopumā – vājprātīgā haltūra scenogrāfijā, un kauns par fonogrammu…. sajutos kā Jaunajā Vilnī, it īpaši Tēva un Raganas sniegumā….

  2. Es biju uz pirmizrādi un dzirdēju jūs bļaujam( hū) paldies :”

  3. Ļoti interesanta izrāde pateicos pilnīgi visiem

Draugiem Facebook Twitter Google+