×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2014
Drukāt

Antarktikas ledū iestrēdzis Krievijas pasažieru kuģi evakuējušais Ķīnas ledlauzis (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

(FILES) This picture taken on April 1, 2009 shows the Chinese icebreaker Xue Long (also known as Snow Dragon) arriving at Kaohsiung harbor, Taiwan. A Chinese icebreaker was on December 27, 2013 closing in on the frozen seas where a scientific mission ship is trapped off Antarctica, as those onboard welcomed the easing of blizzard conditions. The Australian Maritime Safety Authority (AMSA), which is coordinating the rescue of the Russian passenger ship MV Akademik Shokalskiy, said the boat had experienced very strong winds and limited visibility. Three boats with icebreaking capability have diverted to try to help free it, with the Chinese vessel Snow Dragon expected now about 15 nautical miles from the vessel but progressing at slow speed, AMSA said. AFP PHOTO / STRINGER = TAIWAN OUT

Antarktikas ledos iestrēdzis Ķīnas ledlauzis “Xue Long”, kurš palīdzēja evakuēt cilvēkus no ledū iesalušā
Krievijas pasažieru kuģa “Akademik Shokalskiy”, sestdien paziņoja Austrālijas amatpersonas.

“Xue Long” ceturtdien ar helikopteri evakuēja visus 52 pasažierus ni “Akademik Shokalskiy”, kuri nogādāti uz Austrālijai piederošā Antarktikas apgādes kuģa “Aurora Australis”, taču tagad pats nespēj atbrīvoties no ledus.

Piektdiena vakarā “Xue Long” ziņoja, ka tam ir bažas par biezo ledu tam apkārt un tas mēģinās atbrīvoties sestdienas rītā, taču manevrs nav izdevies.

Krievijas kuģis “Akademik Shokalskiy” kopš 24.decembra iesalis ledū aptuveni 100 jūras jūdzes uz austrumiem no Dimondirvilas Francijas zinātniskās bāzes. Pēdējās dienās reģionā arī plosījās spēcīgs vējš un sniega vētra.

Iesalušajam kuģim bija pietiekami pārtikas krājumi, un cilvēkiem uz klāja briesmas nedraudēja. Kuģis ar zinātniekiem un tūristiem bija ceļojumā uz Antarktiku.

Iepriekšējie mēģinājumi evakuēt uz kuģa esošos cilvēkus līdz šim bija nesekmīgi gan biezās ledus kārtas, gan arī slikto laikapstākļu dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievija čakarējas imperiālā, koloniālā pagātnē, kamēr Ķina modernizējas.

Draugiem Facebook Twitter Google+