×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

TV antena: kur pirkt, kā izgatavot (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vai paša spēkiem iespējams izgatavot antenu “Lattelecom” virszemes TV signāla uztveršanai? Kāds būtu labākais risinājums? Varbūt antenu tomēr iegādāties? 
A. Sakss Alūksnes novadā

Izvēloties antenu, jāņem vērā vairāki nosacījumi – vai tā ir domāta iekštelpām vai stiprināšanai pie ēkas; vai mājas atrodas ieplakā vai, gluži pretēji, uzkalnā, ko ieskauj koki. Tāpēc vislabāk virszemes TV uztveršanai izvēlēties “Lattelecom” un speciālistu ieteiktās antenas, ko var iegādāties uzņēmuma klientu apkalpošanas centros vai sadzīves tehnikas veikalos, konsultējoties ar pārdevēju.

Vērts atcerēties arī par vadiem. Ja ir jauna antena, bet attēls slikts, iemesls var būt vecie kabeļi, kas ievilkti vēl analogās TV laikos, – tie nenodrošina kvalitatīvu ciparu TV signāla caurlaidību.

Protams, ja saimniekam ir pamatzināšanas fizikā, nepieciešamie materiāli un labas praktiskās iemaņas tehniskos mājas darbos (skrūvēšana, zāģēšana, locīšana, lodēšana utt.), antenu iespējams izgatavot arī paša spēkiem. Instrukcijas un informāciju – gan teorētisku, gan audiovizuālu – var atrast internetā. Labākās vietnes:

• www.whoburns.com/steve/antenna.htm

• www.popularmechanics.com/technology/how-to/tv/build-your-own-digital-tv-antenna

Kāds būtu labākais risinājums, antenu izgatavojot?

Atkal daži nosacījumi: istabas vai āra antena, cik spēcīga TV signāla uztveršanai domāta, cik estētisku to vēlas redzēt.

Internetā atrodama arī informācija par dažādu konstrukciju un dažāda izskata uztverošajām antenām. Piemēram, no metāla apģērbu pakaramajiem, pāris vadiem, skrūvēm un koka pamatnes antenas sadarbībā ar “Iespējamo misiju” skolēni izgatavoja projekta “Tehnoloģijas dzīvei” laikā.

• www.youtube.com/watch?v=EWQhlmJTMzw

• www.youtube.com/watch?v=-IN-Odk5Mr4).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. man sita decimetru atene ir svaka es gribetu stipraku kur varu iegadaties

Draugiem Facebook Twitter Google+