Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
13. marts, 2014
Drukāt

Antibiotikas var paildzināt mūžu

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Šveiciešu zinātnieki atklājuši gēnus, kas būtiski ietekmē dzīves ilgumu, turklāt šo procesu iespējams vadīt, izmantojot antibiotikas, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Šis mehānisms atklāts mitohondrijā, un eksperimentos ar laboratorijas pelēm konstatēts, ka tas spēj ievērojami palēnināt novecošanu. Iespējams, rasta atbilde uz jautājumu – kāpēc daži cilvēki vienā un tajā pašā populācijā dzīvo ilgāk? Atklātais mehānisms atklāj to, kā ar antibiotiku palīdzību var paildzināt peļu mūžu par 250 dienām (parasti tās dzīvo 356 – 900 dienas).

Pētnieki uzskata, ka šis atklājums sola lieliskas perspektīvas saistībā ar dzīves ilguma palielināšanu. Jaunais mehānisms ir ļoti vienkāršs, turklāt tas vienlaikus arī sekmē ilgstošu normālas veselības uzturēšanas iespēju. Piemēram, eksperimentos šādai ārstēšanai pakļautie dzīvnieki lieliskā formā bija ievērojami ilgāk par citiem sugas brāļiem un tiem piemita paaugstināta izturība un muskuļu spēks.

Šveiciešu zinātnieki ir pārliecināti, ka šis mehānisms vienādā mērā darbojas arī citiem zīdītājiem, ieskaitot cilvēkus. Tiesa, lai patiešām izstrādātu reālu dzīvības ilgumu palielinošu terapiju, vēl ejams sarežģīts pētījumu ceļš. Pirmkārt, terapija jāveic strikti noteiktā jaunā organisma attīstības periodā, un cilvēkiem šis periods vēl nav precīzi noteikts, otrkārt – lai iegūtu ar cilvēkiem veiktās terapijas rezultātus, nāksies vākt datus visas eksperimentā iesaistīto cilvēku dzīves garumā. Tomēr viss liecina, ka zinātniekiem nebūs lielu problēmu ar brīvprātīgo piesaistīšanu…

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+