×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

“Antifašisti” izplata uzsaukumu (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Pērn tā sauktie antifašisti pēc leģionāru gājiena sarīkoja provocējošu "Brīvības laukuma dezinficēšanu no nacisma".

Latvijas tā saukto antifašistu organizācijām pēdējā laikā nevedas ar cilvēku pulcināšanu uz saviem pasākumiem. 16. marta leģionāru gājiena dalībnieku ar katru gadu kļūst vairāk un kopējais dalībnieku skaits jau mērāms tūkstošos, bet pretinieku rindas kļūst arvien retākas. Viens no izskaidrojumiem varētu būt Maskavas finansējuma apsīkums, jo Krievijas ekonomikai nav tie labākie laiki un arī citu tēriņu pietiek. Lai mobilizētu savus atbalstītājus, “antifašistu” līderi Aleksejs Saripovs, Josifs Korens un Viktors Guščins izplatījuši īpašu uzsaukumu iedzīvotājiem pievienoties protesta akcijām 16. martā. Leģionāru piemiņas gājienu uzsaukuma autori spītīgi turpina dēvēt par “esesiešu kaujas uzvaru slavināšanas pasākumu”. “Mēs aicinām visus labas gribas cilvēkus atbalstīt mūsu akciju un organizēt šajā dienā Latvijas pilsētās nacisma upuru piemiņas pasākumus,” teikts vēstulē.

Latvijas Antifašistiskās komitejas līdzpriekšsēdētājs Josifs Korens gan neatklāja, cik organizāciju vai cilvēku atsaukušies šim aicinājumam un kādās vēl Latvijas pilsētās varētu notikt minētie pasākumi. “Mūsu galvenais mērķis nebija aicināt domubiedrus pieteikties un informēt par pasākumu rīkošanu, bet gan atgādināt, ka nacisma slavināšana nav pareiza,” teica Korens. Viņa ieskatā šāds atgādinājums laikam nepieciešams galvenokārt krievvalodīgajiem iedzīvotājiem, jo uzsaukums izplatīts tikai krievu valodā.

Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets intervijā LNT stāstījis, ka drošībniekiem pašlaik nav informācijas par iespējamām provokācijām leģionāru atceres dienā, bet, ņemot vērā datuma emocionālo fonu un Krievijas mēģinājumus virzīt naratīvu par “nacisma atdzimšanu” Latvijā, nevarot izslēgt spontānas konfrontācijas iespēju. Līdzīgu viedokli pauda arī “LA” avots drošības struktūrās: “Ārvalstu finansējums pēdējā laikā šīm organizācijām gājis mazumā. Un pats fakts, ka par šādiem naudas avotiem kļuva zināms, iedragājis viņu reputāciju iespējamo sekotāju acīs. Tādēļ tā sauktajiem antifašistiem ir grūti gūt sev atbalstītājus, it īpaši vēl pēc Ukrainas notikumiem. Taču saukļi par “fašisma atdzimšanu” vai “Otrā pasaules kara vēstures pārrakstīšanu” uz krievu tautības cilvēkiem iedarbojas ļoti emocionāli. Pilsonības un valsts valodas jautājumi vairs nerada tādu spriedzi sabiedrībā, jo vairākums gribētāju ieguvuši pilsonību, iemācījušies latviešu valodu. Tādēļ spēki, kas vēlas šķelt Latvijas sabiedrību, arvien vairāk centīsies izspēlēt vēstures kārti.” Netiek izslēgts, ka uz 16. marta protestiem vietējiem protestētājiem ieradīsies arī papildspēki no citām valstīm.

Nespējot paņemt uz masu, “antifašisti” mēģina pievērst sev uzmanību, izdomājot arvien radošākas provokācijas – 2013. gadā viņi traucēja leģionāru gājiena norisi ar troksni no skaņu pastiprinošajām iekārtām, pērn pēc gājiena pārģērbās apkopēju tērpos un tēloja “Brīvības laukuma dezinficēšanu no nacisma”.

Rīgas dome noraidījusi “antifašistu” pieteikumu rīkot piketu Brīvības pieminekļa laukumā 16. martā no pulksten 9. līdz 15. Laukuma vietā pašvaldība piedāvā viņiem pulcēties Bastejkalnā. J. Korens uzskata, ka pašvaldības lēmums ir nekorekts un, visticamāk, tas tiks pārsūdzēts tiesā. “Priekšroka tiek dota pasākumam, kas tika pieteikts pirmais, un tie bijām mēs. Turklāt mēs esam Rīgā reģistrēta organizācija, un ir dīvaini, ka mums jāpiekāpjas Limbažu organizācijai. Mēs taču nebraucam un nerīkojam savus pasākumus Limbažos,” teica Korens.

Kopumā uz 16. martu bija pieteikti trīs pasākumi Brīvības pieminekļa apkaimē. Bez jau minētajiem “antifašistiem” tur no no pulksten 7 līdz 13 vēlas pulcēties biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”, lai skaidroto latviešu leģiona vēsturi. Savukārt no pulksten 11 līdz 13 plānots tradicionālais leģionāru un viņu atbalstītāju gājiens.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. VARBŪT NEKAUNĪGAJIEM KREMĻA maksas VERGIEM koreniem un citiem 5 kolonas ākstiem ir beidzot jāuzpūš dihlofoss

 2. lai dezinficē Kapu†eru un lai paši dezinficējās!

 3. Visiem dorogijiem aņķifašīstiem!
  Ļudzami ierasties Bašķejkaļna 16. mārta, mums vienoti japroķešķej!
  Dress kod: stripaiņas piddžamas, ļidz jaņem čto pohož na karatavas,ta mes aģgadinasim, ka mus vesiļi. Lai pasakums butu piļņvertigaks, ņemam lidzi poļšu!!!

 4. Lej litrā!

 5. Mūžīga piemiņa mūsu puikām, kuri noturēja Kurzemes Cietoksni un palika neuzvarēti!

 6. aļļo, tautieši! Atbildēt

  Sametamies un ziedojam bildē redzamajiem to, ko viņi lūdz: kārtīgu dezinfekciju, atutošanu un skabiazorija apmeklējumu! Vai neredzat bezgalīgas mokas viņu nolaistajās acīs?

 7. vai atzīstot šīs ”antifašistu” organizācijas finansēšanas avotus no Krievijas, neviens nesatraucas par to realizācijas iespējamību?

 8. pacietīsimies,kad atdosim vēl žīdiem( krievebrejiem) tos pieprasītos 270 īpašumus,varbūt tad tās rīkles būs aizbāztas un vienreiz apklusīs.Visi tie koreni un giļmani tak esot paši galvenie pirmskara Latvijas žīdu mantinieki un cietēji.Nezin tik kā palaimējies izsprukt no tām holokausta briesmām,toties par īpašumiem un kompensācijām prātā palicis.Vovka jau gan iespēju robežās mēģina kaut ko kompensēt,bet vēl jau nepietiek ,jo tas viss aiziet skaņu iekārtās un dezinfekcijas līdzekļos.

 9. Rašistu fašistiem antifašistu tēlu nevajadzētu apgānīt. Rašisms netiks cauri!

 10. Īstā vieta būtu pie pasaules fašisma citadeles- Krievijas vēstniecības Antonijas ielā. Bet antifašistiem jau grūtības ar topogrāfiju!

 11. sāksim ar to.... Atbildēt

  Spēks ar prieku…

 12. Šoreiz 16.martā jābūt atjautīgiem,jādzied ,,sitīsim to utainos un tad tos zili pelēkos…,, jāsveicinās saucot
  ,,lej litrā,, ( friči domāja ka tiek teikts ,,heil hitler,,) kā to bieži darīja leģionāri un sevišķi jāuzsver kureliešu
  varonīgā cīņa Kurzemē.
  Tad redzēs kas ir fašisti un antifašisti.

 13. krievnacisti ārdās Atbildēt

  Bet tas bēdīgākais ir tas, ka žīdi pieslejas krievu nacismam. Viņi apkauno savu tautu.

  • gluži tā, zinu, ka Vīzentāla centrs atteicās sadarboties ar Korenu.

   • Tas tāpēc, ka pagājušā gadā Korenis viņus apšmauca – 20 tūkstoš eiro saņēma dezinfekcijas rīkošanai, izlietoja nelielu daļu – aparātiem, halātiem, ķīmijai. Pārējo Korenis viens pats iebāza sev kabatā, negribēja dalīties pat ar tuvākiem “antifašistiem”. Kas dos naudu tādam, kas pat savējos piešmauc?

 14. Bez Korena pasaule nemācētu dzīvot !
  ——-
  Interesanti, vai iepriekšējos gados to kremļa naudiņu
  iedalīja arī kādiem tiem kliedzējiem, jeb visa aizgāja
  “org-rashodam” ? 🙂
  Sak’ “pokričite na haļavu ” !

Draugiem Facebook Twitter Google+