×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Iedzīvotāji neatsaucas “antinacistu” izaicinošajai Brīvības pieminekļa laukuma birstēšanai (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Leģionāru piemiņas dienā "Latvijas Antinacistiskā komitejas" pārstāvju improvizētais pasākums, kura laikā tiek dezinficēts Brīvības pieminekļa laukums un nolikts piemiņas vainags.

Aptuveni 15 “Latvijas Antinacistiskās komitejas” pārstāvji šodien pēcpusdienā devās pie Brīvības pieminekļa Rīgā, lai noliktu piemiņas vainagu fašisma upuru atcerei, novēroja aģentūra LETA.

Minētajā pasākumā piedalījās aptuveni 15 komitejas dalībnieki, kuri šogad īpaši centušies padomāt par savu vizuālo tēlu un “priekšnesuma” teatralitāti, proti, pasākuma dalībnieki bija tērpušies baltos apmetņos, kādos parasti ģērbjas pārtikas tehnologi. Uz apmetņiem aizmugurē bija rakstīts: “Dezinfekcija”.

Bruņojušies ar plastmasas spaiņiem un birstēm, protestētāji vispirms improvizēti tīrīja Brīvības pieminekļa laukumu, bet pēc tam devās uz Brīvības pieminekli, lai tā priekšā novietotu iespaidīga izmēra sēru vainagu.

Pēc ziedu nolikšanas pasākuma dalībnieki izvietojās pieminekļa pakājē un katrs turēja rokās fotogrāfijas ar nogalinātajiem ebrejiem un citiem civiliedzīvotājiem. Vienā no plakātiem bija attēloti latviešu leģionāri pie nacistiskās Vācijas karoga.

Starp pasākuma dalībniekiem bija gan “Latvijas Antinacistiskās komitejas” redzamākais pārstāvis Josifs Korens, gan pazīstamais krievu tiesību aizstāvis Aleksandrs Gapoņenko. Abus šos cilvēkus Latvijas drošības iestādes ir minējušas kā Krievijas politikas interešu aizstāvjus Latvijā.

Korens žurnālistiem pastāstīja, ka “Waffen SS” leģiona piekritēji ir arī nacisma piekritēji un pret nacismu vajag cīnīties ar visām iespējamajām metodēm, tostarp dezinfekciju. “Nacisms ir ļoti nopietna slimība,” uzsvēra dezinfektora tērpā ģērbies Korens.

Savukārt Gapoņenko norādīja, ka ar šādu akciju tās rīkotāji gribējuši simboliski parādīt, ka viņiem nacisma idejas ir nepieņemamas.
Pasākums bija piesaistījis kuplu žurnālistu pulku un vairākus simtus vecāka gadagājuma cilvēku, kas no “dezinfektoriem” bija norobežoti ar policijas dzeltenajām barjerām.

Pasākuma vērotāju rindās izcēlās arī asāka vārdu apmaiņa, kas piesaistīja masu mediju uzmanību. Verbālā konfliktā iesaistījās kāda latviski runājoša kundze un kāds krievu valodā runājošs kungs, kuri aizrunājās par vēsturi, krievu valodu un citām tēmām. Konflikts itin ātri noslēdzās bez starpgadījumiem.

Šur tur skatītāju pulkā arī turpinājumā atskanēja pa skaļākai vārdu apmaiņai starp latviski un krieviski runājošajiem, tomēr policijas spēkiem iesaistīties nebija nepieciešams.

Jau ziņots, ka šodien no plkst.13 līdz 14 tika pieteikta sapulce/pikets Brīvības pieminekļa laukumā. Pasākuma organizators ir biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”.

Kā pasākuma mērķis norādīta sapulce “Waffen SS” upuru piemiņai un par “Waffen SS” noziegumu attaisnošanas bīstamību. Šajā laikā biedrības pārstāvji arī plānoja nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Un kad Latvietim beidzot atradīsies dūre, lai aizvērtu šo parazītu žaunas?

 2. Pēc tam aizgāja mājās,ierāva no graņonkām russian vodka 2 reiz pa 150,lamāja Latviju un bučoja putlera bildei pakaļpusi.

 3. Pirmo reiz kaut ko derīgu dara antifašistu ādās ielīdušie rašisti, pēc sevis dezinficē.

 4. Kauns iekšlietu ministrijas un policijas vadībai. Bija pieteikta ziedu nolikšana, bet spectērpi, spaiņi un birstes nekādi nesader ar ziedu nolikšanu. Brīvības pieminekļa apņirgātājus dienestiem vajadzēja apturēt!

 5. varētu biežāk tur piestaigāt, tak jau Rīgas domei būtu ekonomija – par uzkopšanu nebūtu sētniekiem jāmaksā

 6. Iztīrīt vajadzētu visu Rīgu ,kur bijusi viņu kāja.Lai brauc uz Izraēlu un Krieviju un nesmirdina gaisu.

 7. “Latvijas Antinacistiskās komitejas” pasākums, manuprāt, izgāzies: “Sēru vainags par mazu (noskopojušies), “Raudātājas” arī nebija noalgojuši ….. labi, ka ieroču vietā slotas 🙂

 8. Tas bija treniņš gaidamajai pavasara talkai, jo viņi sapratuši, ka beidzot jāpiedalās pašu piemēslotās apkārtnes sapošanā..Lai veicas!

 9. cilvēki, kas dzīvo stikla mājas būtu ne mest akmeņus

 10. No Gapoņenko neko saprātīgāku nevarēja sagaidīt. Izčākstējušas smadzenītes un naida pārņemts nespēj neko darīt…….
  Supper stulba padarīšana. Tādus pa fikso tik nosūtīt uz Maskavu – tur viņus jau gaida kā gada populārākos vavaroņu!

 11. ISVAIRĀK MAN PATIKA TĀ SIRMĀ BIEDRENE KURA TĀ ARĪ NESAPRATA KO DARĪT UN KĀPĒC VIŅA VISPĀR TUR ATRODĀS PILNĪGI APJUCIS VECS CILVĒKS.

 12. Sovaku daba nemainās. Parēķinot, cik maksā birstes, slotas, plastmasas spainīši un “prezervatīvi”, ir skaidri redzams, ka lielākā daļa no Maskavas piešķirtajiem tūkstošiem ir nozagta. Kauns, antifa!

Draugiem Facebook Twitter Google+