×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

“Antiglobālisti” Satversmes tiesā apstrīd eiro ieviešanu no nākamā gada

ST

Biedrība “Antiglobālisti” vērsušies ar iesniegumu Satversmes tiesā, prasot atcelt Ministru kabineta rīkojumu, kas paredz eiro ieviešanu no 2014.gada 1.janvāra, pavēstīja biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Orols.

 

Viņš atzīmēja, ka ar konkrēto valdības rīkojumu ir pārkāptas prasības iesniedzēja tiesības lemt referendumā par eiro ieviešanas datumu.

“Šis rīkojums neatbilst Satversmei. Ministru Kabinets pārkāpj ne tikai Latvijas Satversmi, bet arī starptautiskos – Eiropas Savienības līgumus. Eiro ieviesēju koris ar Valdi Dombrovski priekšgalā nemitīgi dzied, ka ir jāievieš eiro, jo to prasa starptautiskie līgumi, kuri stājās spēkā, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā. Taču tie paši līgumi dod tiesības mums – Latvijas pilsoņiem – lemt arī par eiro ieviešanas datumu. Tie paši līgumi liedz valdībai diskriminēt mūsu pārliecību, liedzot balsot par notikumiem, kuri skar katru Latvijas iedzīvotāju,” teikts iesniegumā Satversmes tiesai.

Latvija paredzējusi eiro ieviest no 2014.gada janvāra. “Antiglobālisti” jau vairākkārt neveiksmīgi centušies to novērst.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+