Mobilā versija
+18.3°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 20. jūlijs, 2017
21. novembris, 2014
Drukāt

Antikonstitucionāla veselības aprūpe

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kvotu jeb noteikta finansējuma apmēra noteikšana ārstniecības pakalpojumiem ir antikonstitucionāla, paziņojis tiesībsargs Juris Jansons.

Vakar diskusijā “Par cilvēktiesībām uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi Latvijā” Jansons sacīja, ka tas ir antikonstitucionāls risinājums, kas nav atrodams nevienā dokumentā, izņemot Ministru kabineta noteikumus, taču likumā tas nav paredzēts. “Tas ir Satversmes panta tiešā veidā pārkāpums. Runājam par tiesisko vienlīdzību – vieniem, kam kvotas pietiek, viss ir “ok”, bet citiem, kam pēkšņi ir vajadzīga veselības aprūpe, tās ir beigušās. Kā varam nodrošināt vienādi pieejamu veselības aprūpi? Kvotas noteikšana un piemērošana veselības aprūpes pasākumos ir tieša diskriminācija,” uzsvēra Jansons. Viņaprāt, likumā ir jāpasaka, ko valsts garantē, nevis abstraktā veidā, bet skaidri. “Kurā brīdī ir solidaritātes princips, un kurā brīdī katrs ir par sevi [kad par pakalpojumu ir jāmaksā],” teica Jansons. Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš atzina, ka kvotas ir ambulatorā sektora problēma. Viņš uz pārmetumiem par šo sistēmu atbildēja, ka problēmas risinājumam nepieciešams papildu finansējums. Šogad veselības nozares bāzes finansējums bija 713 miljoni eiro, bet nākamgad papildus plānots 31 miljons eiro.

Pievienot komentāru

Sasauc Saeimas ārkārtas sēdi nodokļu reformas likumu izskatīšanai pirmajā lasījumā (2)Saeimas Prezidijs sasauca parlamenta ārkārtas sēdi, kas notiks piektdien, 21.jūlijā, plkst.10, lai izskatītu nodokļu reformas likumus pirmajā lasījumā.
Satrauc aicinājums ārstus neparakstīt e-veselības līgumu un sistēmu nelietot (14)Primārās aprūpes pieejamība valstī ir atjaunojusies, un ģimenes ārsta praksē vidēji tiek uzņemti apmēram 19 pacienti, šodien preses konferencē par rīcību saistībā
Draugiem Facebook Twitter Google+