Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
21. novembris, 2014
Drukāt

Antikonstitucionāla veselības aprūpe

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kvotu jeb noteikta finansējuma apmēra noteikšana ārstniecības pakalpojumiem ir antikonstitucionāla, paziņojis tiesībsargs Juris Jansons.

Vakar diskusijā “Par cilvēktiesībām uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi Latvijā” Jansons sacīja, ka tas ir antikonstitucionāls risinājums, kas nav atrodams nevienā dokumentā, izņemot Ministru kabineta noteikumus, taču likumā tas nav paredzēts. “Tas ir Satversmes panta tiešā veidā pārkāpums. Runājam par tiesisko vienlīdzību – vieniem, kam kvotas pietiek, viss ir “ok”, bet citiem, kam pēkšņi ir vajadzīga veselības aprūpe, tās ir beigušās. Kā varam nodrošināt vienādi pieejamu veselības aprūpi? Kvotas noteikšana un piemērošana veselības aprūpes pasākumos ir tieša diskriminācija,” uzsvēra Jansons. Viņaprāt, likumā ir jāpasaka, ko valsts garantē, nevis abstraktā veidā, bet skaidri. “Kurā brīdī ir solidaritātes princips, un kurā brīdī katrs ir par sevi [kad par pakalpojumu ir jāmaksā],” teica Jansons. Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš atzina, ka kvotas ir ambulatorā sektora problēma. Viņš uz pārmetumiem par šo sistēmu atbildēja, ka problēmas risinājumam nepieciešams papildu finansējums. Šogad veselības nozares bāzes finansējums bija 713 miljoni eiro, bet nākamgad papildus plānots 31 miljons eiro.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+