epa06175028 Adam Szalai (L) of Hungary fights for the ball with Kaspars Gorkss of Latvia during the FIFA World Cup Group B qualification match between Hungary and Latvia in the Groupama Arena in Budapest, Hungary, 31 August 2017. EPA/Tibor Illyes HUNGARY OUT

Antirekords – Latvijas futbola izlase zaudē Ungārijā 0

Latvijas futbola izlase 2018.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas turnīra B apakšgrupas spēlē ceturtdien viesos ar 1:3 (1:2) piekāpās Ungārijai.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Latvijas izlase ir zaudējusi astoņas spēles pēc kārtas, kas ir valstsvienības antirekords. Septiņu zaudējumu sērija Latvijas izlasei bija pirms desmit gadiem.

Latvijas izlases rindās ar precīzu sitienu atzīmējās Gints Freimanis, kuram šie ir pirmie vārti valstsvienībā.

Ungāri jau mača sākumā izdarīja spiedienu uz Latvijas izlases vārtiem, un sestajā minūtē pēc centrējuma soda laukumā rezultātu atklāja ungāru aizsargs Tamāšs Kādārs, kurš spēcīgi sita ar galvu. Mača 14.minūtē Latvijas futbolisti tika pie pirmās iespējas izpildīt stūra sitienu, taču centieni iekarot pretinieku vārtus cieta neveiksmi.

Ungāri tika pie vēl vienas bīstams standartsituācijas, bet 23.minūtē Latvijas futbolistiem izdevās atbildēt ar bīstamu uzbrukumu, taču Valērijam Šabalam soda laukumā adresēto bumbu pārtvēra ungāru vārtsargs. Trīs minūtes vēlāk Andrim Vaņinam vēlreiz nācās vilkt bumbu ārā no sava vārtu tīkla, jo ungāri nopelnīja stūra sitienu, pēc kura izpildes mača 26.minūtē Ādams Salai panāca 2:0 Ungārijas labā.

Turpinājumā mājiniekiem izdevās izveidot vēl pāris bīstamas situācijas, taču sešas minūtes pirms puslaika beigām Ungārijas futbolisti aizsardzībā pieļāva kļūdu, kas Freimanim pretinieku soda laukumā ļāva iegūt bumbu. Latviešu aizsargs izmantoja savu izdevību un raidīja bumbu pretinieku vārtos.

Otrais puslaiks iesākās ar Latvijas izlases bīstamu uzbrukumu, no tuvas distances sitot Šabalam, bet pēc tam no asa leņķa pretinieku vārtus apdraudot arī Freimanim. Nākamajā spēles desmitminūtē mačs kļuva agresīvāks, vārtu guvējiem Freimanim un Salai apmainoties asumiem, par ko abiem tika piešķirtas dzeltenās kartītes.

Mača 61.minūtē pēc Kaspara Gorkša pārkāpuma mājinieki ieguva tiesības izpildīt soda sitienu no apmēram 30 metriem, taču tas tika neitralizēts un uzreiz izveidojās pretuzbrukums, kurā Dāvis Indrāns pēc reida piespēlēja uzbrukuma smailā esošajam Šabalam. Šabala pēc ielaušanās soda laukumā krita, taču tiesneša svilpe klusēja.

Septiņas minūtes vēlāk pēc pretinieku centrējuma soda laukumā aizsargs Aleksandrs Solovjovs ieraidīja bumbu savos vārtus, ungāriem atjaunojot divu vārtu pārsvaru. 15 minūtes pirms pamatlaika beigām aizsargam Freimanim vēlreiz izdevās izskrietu uzbrukuma smailē, taču šoreiz tika konstatēta aizmugure.

Mača pēdējās minūtēs ungāri vairākas reizes apdraudēja viesu vārtu drošību, bet viņu centieni netika atalgoti, mačam noslēdzoties ar 3:1 laukuma saimnieku labā.

Līdz ar uzvaru ungāri pārtraukuši četru zaudējumu sēriju. Iepriekšējā mačā Pasaules kausa kvalifikācijas cīņā tā sensacionāli ar 0:1 viesos piekāpās Andoras izlasei.