×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Antona Kūkoja 75. dzimšanas gadā aicina nofotografēties pie viņa pieminekļa

Foto: A. Bondarenko, rezekne.lvFoto: A. Bondarenko, rezekne.lv

2015. gadā savu 75. dzimšanas dienu svinētu daudzpusīgais Latgales kultūra sun sabiedriskais darbinieks Antons Kūkojs, tāpēc Rēzeknes dome rīko akciju, aicinot ikvienu visa gada laikā iemūžināt mirkli – nofotografēties pie A. Kūkoja pieminekļa – un ar fotogrāfijām piedalīties kopīga jubilejas apsveikuma veidošanā.

Akcija risināsies līdz 2015. gada decembrim. Tās laikā jāapciemo Rēzekne, jāatrod Antona Kūkoja piemineklis un jānofotografējas pie tā.

Foto ar komentāru (savu vārdu, pilsētu, valsti u.tml.) jāatsūta uz kukojs75@gmail.com. Fotoprezentācija būs skatāma 2015. gada decembrī Latgales Kultūrvēstures muzejā un tā Facebook kontā, sola muzejpedagoģe Inese Ločmele-Jansone.

Antona Kūkoja dzīves gaita simboliski saistāma ar gaismas ceļu – dzimis Ziemas saulgriežos, 1940. gada 23. decembrī, mūžībā aizgājis Pavasara saulgriežos, 2007. gada 18. aprīlī. Visu mūžu veltījis Latgalei, ko var raksturot arī ar paša sarakstītās grāmatas nosaukumu – “Mūžs Latgales kultūrā” (2006).

Antons Kūkojs joprojām dzīvo laikabiedru atmiņās, vēl šķietami nesen noritējušās sarunās, pasākumos. Tomēr laiks rit, tāpēc vēl jo vairāk nepieciešams novērtēt, saglabāt vai gluži no jauna iepazīties ar kolorītās personības: dzejnieka, dramaturga, stāstnieka, publicista, mākslinieka, režisora, aktiera, pedagoga, kultūras un sabiedriskā darbinieka darbiem un ieguldījumu, teic Ločmele-Jansone.

Antonam Kūkojam veltītais piemineklis (autore Svetlana Skačkova-Marčenko) tika atklāts 2012. gadā, III Pasaules Latgaliešu saieta ietvaros, un rēzeknieši to ļoti iemīļojuši. Par to liecina arī jauni ticējumi: “Antona Kūkoja” rokā turētajā grāmatā katrs varot izlasīt sev uzrakstīto sapni, kas piepildoties, bet portfelim jāpieskaras, lai visi plāni izdotos…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+