×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Cita propaganda – iežēlinošo izceļ, negatīvo noklusē (21)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Radio “Eho Moskvi” žurnāliste Jūlija Latiņina, kas parasti ļoti asi un trāpīgi analizē Putina režīmu, nesen dalījās ar saviem iespaidiem par t. s. bēgļu krīzi Eiropā. Un pirmkārt nevis par pašiem bēgļiem, bet par attieksmi, kas tiek diktēta eiropiešiem. “Kā jūs domājat, kāpēc cilvēki Vācijas stacijās ar sajūsmu sveic vilcienus ar bēgļiem (..) Tieši tā paša iemesla dēļ, kāpēc krievi bļauj “Krim naš” (“Krima mūsu”), jo viņiem to stāsta TV,” saka J. Latiņina. Citiem vārdiem – tā ir propaganda. Tas pats vārdiņš, kas pēdējā pusotra gada notikumu iespaidā šķita tāds kā Kremļa monopols. Taču būtiska atšķirība, pēc J. Latiņinas domām, ir tā, ka Vācijā un citās Eiropas valstīs ar šo propagandu nodarbojas nevis pēc rīkojuma no augšas, kā tas ir Krievijā, bet tāpēc, ka lielākajā daļā mediju ir izveidojusies ļoti spēcīga kreisās ideoloģijas ietekme. Šī pati ietekme dominē arī organizācijās un iestādēs, kas visus iepriekšējos gadus nodarbojušās ar imigrācijas un imigrantu integrācijas jautājumiem. Viņi, protams, ir pozicionējušies kā “eksperti”, kuriem tagad – krīzes apstākļos – būtu jādod noderīgi padomi. Taču tas nav iespējams, jo šie cilvēki problēmas nerisina, viņiem ir pavisam cits uzstādījums. “Katru reizi, kad arābi Parīzē dedzina automašīnas vai rīko nekārtības Stokholmas piepilsētā, šie eksperti plāta rokas un saka: padomāsim, ko mēs vēl varētu darīt šo nabaga cilvēku labā,” spriež žurnāliste Latiņina.

Vācijas televīzijas kanālus skatos reti, tāpēc tur televīzijas ietekmi nevaru komentēt. Taču žurnālisti citēju, jo līdzīgas tendences vērojamas arī Latvijas mediju vidē. Pie vainas te diez vai ir kreisā liberālisma ideoloģija, jo tās nedaudzie paudēji Latvijā vairāk spieto pa interneta sociālajiem tīkliem. Drīzāk daļai plašsaziņas līdzekļu attieksme vienkārši ir pārņemta no Rietumu kolēģiem, ar domu, ka tā tagad ir moderni, pareizi un atbildīgi. Iznākums ir informācijas selekcija – kaut kas iežēlinošs tiek izcelts, kaut kas apzināti noklusēts, kas imigrantus parāda sliktā gaismā. Bēgļu plūsma arvien vairāk tiek personificēta uz cietējiem, kas bēg no kara, lai gan viņi nebūt nav vienīgie šajā lielajā un raibajā pūlī. Bet agresija, nepakļaušanās noteikumiem un izsaucieni “Allahu akbar” – TV kadros tas gan vēl vietām parādās, tomēr sīkāk iztirzāts netiek. Var jau teikt, ka tam ir cēls mērķis – neveicināt sabiedrībā agresīvu noskaņojumu pret imigrantiem, vairot humānismu, bet gan jau arī citi propagandisti tāpat uzskata, ka viņiem ir cēli mērķi.

Ja šīs ir tikai tendences, tad cita nepatīkama manipulācija ar sabiedrisko domu jau notiek pilnā sparā – tie ir pārspīlējumi un meli, biedējot ar sekām, kas gaida Latviju, ja tā nepiekritīs “brīvprātīgajām obligātajām” bēgļu kvotām. Pat bijušajam Eiropas komisāram un potenciālajam “Vienotības” līderim Andrim Piebalgam intervijā TV3 paspruka, ka sekas var būt tādas, ka Latvijas iedzīvotājiem braukšanai uz Eiropu nākotnē vajadzēs vīzas. Lai gan runa pagaidām ir vien par atsevišķām izmaiņām Šengenas zonas darbībā, kuru diktē ne jau politiska, bet tehniska nepieciešamība. Domājams, ka Piebalga kungs to labi zina. Tomēr absolūts čempions šajā propagandas virzienā ir ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš sagatavojis šausmu stāsta cienīgu ziņojumu, kas mūs gaida, ja nebūsim “solidāri”. Nonāksim izolācijā, NATO lidmašīnas aizlidos, austrumu robeža paliks nenostiprināta, ES fondu naudas vairs nebūs. Un arī NATO piektais pants, uz kuru tūkstošiem reižu atsaukušies mūsu politiķi, vairs īsti nedarbosies. Ar vārdu sakot – Latviju, acis nepamirkšķinot, atdos Krievijai. Ko nu? Varbūt lūgt, lai Brisele atsūta kādu gubernatoru – tad vismaz būsim droši, ka nepieņemsim nepareizos lēmumus, kas tur kādam nepatiks? Rinkēvičs varēs pieteikties konkursā uz jauno amatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Izskatās, ka LA ir vienīgā sakarīgā avīze, kas vēl ir palikusi Latvijā. Arī žurnālisti patīkami atšķiras no citu avīžu skribentiem.

 2. Piekrītu. Propogandas dzirnas maļ ar pilnu jaudu.

 3. Drīz jau izgaismosies Atbildēt

  Skat.”Vācijas psihoterapeiti: Vismaz pusei bēgļu ir vardarbības izraisītas garīgās veselības problēmas”,LA.lv,17.09.2015. Tātad vismaz pusei “Vienotības”(ne Latvijas) uzņemto bēgļu ārstēsim šis vardarbības izraisītās garīgās veselības problēmas? Par kādiem līdzekļiem,ja drīkstu zināt?

 4. sēne ar punktiņiem. Atbildēt

  Ziniet mīļie- iežēlināšanas taktika arī pie mums ir redzama ik uz soļa. Paskatieties kā tiek sastādīti teksti, kur kaut kas kādam jāziedo- divu bērnu tēvs..daudzbērnu mamma, palīdziet lai ģimenīte atkal var būt kopā….slimi bērniņi….likteņa pabērni….dzīves apdalītie….Dieva pamestie…..vientuļās mammas, vecīši. Un tā tik uz priekšu, lai gan neviens nesaka to, ka ziedojot tiem, kam sava mācībstunda tiešām ir jāiziet, mēs pārvelkam viņu problēmas savā dzīvē. Neviens nesaka par viņu pašu patiesajām problēmām, ka šie cilvēki jau no laika gala ir parazīti, nīst cilvēkus, citās dzīvēs bijuši despoti un tāpēc tagad piedzimst ar smagām slimībām….redzam tikai piepušķoto. Mūs māca atdot visu to, kas mums ir, lai citi būtu laimīgi taču pašiem nav brīv neko sev atstāt- tie kas to dara skaitās lieli egoisti.

 5. Izraēlas žurnālists Avigdors Eskins- publicists uz jautājumu, kā Izraēla rīkojas un domā par apkārt notiekošo atbildēja- karš notiek Irākas teritorijā, Sīrijas teritorijā- tā vai citādi Izraēla ļauj par sevi zināt, bet vispār labāk rīkotries ar TĀDĀM METODĒM, KURAS NETIEK ATSPOGUĻOTAS PASAULES PRESĒ UN TĀ DROŠI VIEN BŪS LABI VISĀM IEINTERESĒTĀM PUSĒM ŠAJĀ ETAPĀ….. Cit, beigas. Saprotu, ka Izraēla veic tumšos darbus šajā teritorijā ap Izraēlu. un lai visu labāk strebj Krievija.

 6. Komunistem bija dziesma: naš paravoz vperod letit. Vācija tiek dēvēta par ES lokomotīvi. Saliekot to kopā, var jautāt: kurp nesies mūsu lokomotīve?

 7. ietekme jeb propoganda Latvijas plašsaziņas līdzekļos zeļ un plaukst, ievērojot varas diktātu- to drīkst, to ne! Ne jau katru žurnālistu instruē, bet caur redaktoru- pa tiešo pasaka pareizos virzienus.Arī cenzūra ir uz visiem 10. punktiem, tikai dažās vietās spēcīgāka, dažās vājāka.portāls lsm.lv it īpaši izceļas ar savu totālo pašcenzūru.Tā kā katram, kam galvā nav zāģu skaidas, pašam jālasa starp rindiņām, jāanalizē un jāizdara secinājumi.

 8. pie varas Latvija esosie tapat Dombrovskis censas izkalpot sev vietas Brisele,Latvijas liktenis tiem nerup!sie izteikumi ka varbut ari mums bus jadodas beglu gaitas tikai liecina ka musu augstmaiem jau cemodai ir sakrameti tai saucamai X stundai!tas viss liecina NATO 5 punktam viniem nav ticiba!mes,pensionari,esam atdevusi savus spekus Latvijas laba bet par to sanemam ubaga grasus!bet begliem bus viss bez darba!tad japrasa kapec Junkers nesniedz mums palidzigu roku lai mes vismaz ssavus pedejos gadus nodzivotu labklajiba?iznak ka sie melnadainie vinam ir tuvaki!kur tad ir palikusi tie daudzie miljoni kas it ka tika iedoti afrikai!te ir jasaka dievin ved musu politikus pie prata!!

 9. Nu labi,viņi ir klāt.Savējais savējo atrod,sarunājās savā valodā.Mēs pat nezinām,dari, puštu ,suahili vai arābu.Lai saprastos, mums ,kaut minimāli,jāapgūst vismaz arābu-izplatītākā Vidējos austrumos.Saprašanās nenotiks viegli.Ja notiks ,tad uz mūsu nevis ienācēju pūliņu un laika rēķina.Redzam,cik trūcīga ir bēgļa līdzpaņemtā iedzīve.Dzīvei nepieciešamo lietu apgāde,protams uz tās sabiedrības rēķina,kas uzņem.Lai normāli iedzīvotos,paies gadi.Daudz gadu.Sāksies vilšanās,neapmierinātība.To sekas jau redzamas rietumu lielajās pilsētās.Kādēļ šeit ,pie mums, lai būtu savādāk? No savas vides izrauts cilvēks nevar būt laimīgs kaut arī tas noticis brīvprātīga neprāta vadīts.

 10. Tas jau sākas ar Panorāmu – katru vakaru tiek rādīta bilde – “Svešie – savējie” ar musulmaņu bērna ģīmi pa visu Rīgas jūras līci. Kādi gan savējie? Ir taču runa par pilnīgi svešas kultūras cilvēkiem. Tā vien izskatās, ka šai pozitīvisma kampaņai ir doti kādi rīkojumi “no augšas”.

 11. Mūs pārvalda profesionāli kolaboracionisti,jo ir pārliecinājušies ka par 50 gadu kolaboracionismu nekāds sods nav draudejis,bet ir saņemti milzu bonusi varas,amatu un vieglas naudas veidā.Tie,kuri ir uzdrošinājušies iebilst pret šādu pretdabisku kārtību,tiek piekalti pie kauna staba.Ir radies priekšstats,ka latvju nākotne būs atkarīga no prasmes kolaboracionet.

 12. Vai kāda vara nav melojusi tautai, ja tas šai ir bijis izdevīgi? Ar ko šī atšķiras no iepriekšējām?
  Man ir ideja – ražosim kartona rinkēvičus un izliksim dārzā: ja jau pat daudzcietušie letiņi ir nobijušies, tad strazdu bari no saldajiem ķiršiem muks neatskatoties …

 13. Gribētu pieredzēt, ko teiks bēgļu atbalstītāji, ka arī pie mums notiks kāds bēgļu sarīkots grautiņš? Kaut gan zinu: vainīgi būsim mēs, nevis viņi.
  Par Vāciju nebrīnos. TV pirms kāda laika gāja mīlīgs vācu seriāls “Rozenheimas detektīvi”. Tur katrā epizodē, izmeklējot kādu slepkavību, beigās gandrīz vienmēr izrādījās, ka upuris bija tik liels maita, ka bija pelnījis šādu likteni. Tas jau ir simptoms mūsdienu, Rietumu sabiedrībai – īstais upuris ir slepkava, nevis tas, kurš viņa dēļ aiziet bojā. Dažām ziemeļu tautām bija tāda ieraša: ja ciemiņš sāka cieši skatīties uz kādu tavu lietu, tas nozīmēja, ka tev tā viņam jāatdod. Viesmīlības likums.

 14. tipiska kremļa troļa izpausme, socialie tīkli ar tādām izpausmēm pilni. Tapēc jau valdība aicināja uz intelektuālu diskusiju. Kur Māras Zālītes viedoklis? – tas noteikti būtu intelektuāls, jo viņai labi maksā un viņa zin, ko runāt.

 15. Man liekas ka droši var teikt, ka Rinkevičam Eiropas komisijas aparāta ir apsolīta naudīga vieta. Tāpēc savā retorikā viņš izgājis no visiem pieklājības rāmiem. Viņš labi apzinās, ka nakošās valdības sastāvā viņš vairs nebūs. Tāpēc tāda histērija, lai parādītu kāds viņš ir Briseles domu atbalstītājs. Rinkeviču var pielīdzināt Latvijas PSR iznireļiem un latviešu nīdējiem Pelšem un Vosam. kuri gribēja izkalpoties, lai tiktu uz kādu posteni Maskavā.

 16. Kad vāji ar tām pelēkajām šūniņām, tad rēgojas NATO aizlidošana, vīzas un kur palika plikā demagoģija – ja nedarīsi tā tad būs tā. To sauc arī par manipulāciju izceļas it īpaši Rinkēvičs un laikam tā orientācija spiež greizi domāt…

 17. Pie varas dzimtenes nodevēji, melnās internacionāles aģenti, alkatīgi korumpanti visur , visos līmeņos. Arī Briselē.
  Tā tas ilgi nebūs.

 18. Zemāk nav, kur krist Atbildēt

  “Katru reizi, kad arābi Parīzē dedzina automašīnas vai rīko nekārtības Stokholmas piepilsētā, šie eksperti plāta rokas un saka: padomāsim, ko mēs vēl varētu darīt šo nabaga cilvēku labā,” …

  nepatīkama manipulācija ar sabiedrisko domu jau notiek pilnā sparā – tie ir pārspīlējumi un meli, biedējot ar sekām, kas gaida Latviju, ja tā nepiekritīs “brīvprātīgajām obligātajām” bēgļu kvotām.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vajag darbinieku!

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, ceturtdien konferences “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt” atklāšanā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs, ziņo LETA. Ministrs arī norādīja, ka darba tirgū ne mazāk svarīgas ir darbinieka vajadzības, tostarp finansiāls nodrošinājums, veselībai un drošībai atbilstoša vide, emocionāls gandarījums, kā arī izaugsmes iespējas.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+