×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Antonovs apgalvo, ka Lietuvā viņa dzīvībai draud briesmas

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušā Lietuvas bankas “Snoras” vadītāja Vladimira Antonova advokāts Londonas tiesā apgalvo, ka viņa klienta dzīvībai Lietuvā draud briesmas un viņš tiek vajāts politisko uzskatu dēļ.

Antonova advokāts Īans Mills aicināja Londonas tiesas tiesnesi apturēt pret Antonovu vērsto civilprasību, līdz tiks izskatīta lieta par viņa izdošanu tiesāšanai Lietuvā. Advokāts arī aicināja tiesu noraidīt Lietuvas prasību uzskaitīt visus Antonova īpašumus, kas atbilstu tiesas maijā izdotajam rīkojumam par viņa īpašumu iesaldēšanu. Pēc Milla sacītā, šāds saraksts varētu inkriminēt Antonovu Lietuvā un veicināt viņa izdošanu tiesāšanai Lietuvā. “Mana klienta dzīvība būs apdraudēta, ja viņš atgriezīsies Lietuvā. Lieta ir saistīta ar mana klienta politiskajiem uzskatiem un vajāšanu no Lietuvas amatpersonu puses, un pastāv risks, ka viņam netiks nodrošināta taisnīga tiesa,” Londonas tiesā apgalvoja Mills.

Londonas tiesa piektdien noraidīja “Snoras” prasību, lai Antonovs tiesā iesniegtu savu īpašumu sarakstu līdz rudenī paredzētajai tiesas sēdei. Nākamā Londonas tiesas sēde lietā paredzēta oktobrī.

Lietuvas Ģenerālprokuratūra maija beigās Antonovam un Baranauskam izvirzīja jaunas apsūdzības. Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, prokurori konstatēja jaunas Antonova un Baranauska noziedzīgās darbības. Bijušie bankas īpašnieki apsūdzēti par amata stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un bankas īpašuma piesavināšanos lielos apmēros – aptuveni 1,7 miljardu litu (347 miljonu latu) vērtībā, par darbību organizētā grupā, negodīgu grāmatvedību, apzinātu dokumentu viltošanu un šo dokumentu izmantošanu. Tiesa 1. jūnijā apmierināja Ģenerālprokuratūras lūgumu Antonovam un Baranauskam noteikt apcietinājumu saskaņā ar jaunajām apsūdzībām, un Lietuvas ģenerālprokurors Darjus Valis parakstīja Eiropas aresta orderus.

Iepriekš Antonovam un Baranauskam bija izvirzītas apsūdzības par īpašuma piesavināšanos lielos apmēros un dokumentu viltošanu, bet Baranauskam – arī par negodīgu grāmatvedību un amata stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+